Esteban Ocon had een prima uitzicht op zijn eerste punten van het seizoen in China. De Fransman had pech met safety car, waardoor zijn strategie enigszins verpest werd, maar ondanks dat leek hij op weg naar een finish in de top tien. Het ging echter helemaal fout na zijn eerste en enige pitstop. Franco Colapinto kwam een paar ronden later binnen om de undercut op te vangen, waarna de twee elkaar tegenkwamen in de eerste bochtencombinatie.
Ocon had op dat moment meer snelheid en warmere banden en zag zijn kans om zijn Haas langs de auto van Colapinto te forceren. De Fransman dook in een klein gat aan de binnenkant, maar had te weinig extra snelheid om ook daadwerkelijk langs Colapinto te komen. De twee raakten elkaar toen de Argentijn terecht zijn positie op de baan claimde.
Colapinto had het geluk dat hij relatief snel verder kon, waardoor hij voor het eerste een punt wist te pakken voor Alpine. Ocon had wat meer schade en kreeg daar bovenop nog een tijdstraf van tien seconden. Uiteindelijk eindigde hij met een veertiende plaats ver buiten de punten en nog achter de Cadillac van Valtteri Bottas.
Einde carrière nabij?
Voor Jacques Villeneuve was het opnieuw het bewijs dat Ocon niet uit het juiste racehout gesneden is. In de uitzending van Sky Sports F1 maakt hij de vergelijking met teamgenoot Oliver Bearman en zet hij Ocon op zijn plek.
"Bearman heeft Ocon goed onder controle. Ocon heeft veel meer ervaring, maar als je naar hun racecraft kijkt, is Bearman veel beter. Ocon daarentegen zet zichzelf al sinds het begin van zijn F1-carrière vaak op de verkeerde plek: hij positioneert zijn auto waar hij niet zou moeten, raakt verstrikt, eindigt tegen de muur of crasht met een andere auto. En dit keer gaf hij tenminste toe dat hij fout zat: 'Oké, mijn fout.' Maar dat is vrij zeldzaam."
De voormalig wereldkampioen denkt dan ook dat de dagen van Ocon in de Formule 1 snel geteld zullen zijn: "Ja, als je op dat punt komt dat je niet in een topteam zit, is er eigenlijk geen vangnet. In een fabrieksteam kun je soms nog terugvallen in een Haas of een Williams of iets dergelijks, maar voor hem is er eigenlijk niks anders. En er komen veel jonge coureurs aan die doorgroeien, absoluut."
Ocon staat na twee raceweekenden nog altijd op nul punten, terwijl Bearman de vijfde plaats in de WK-stand bezet met zeventien punten. Vorig jaar wist Bearman in de eindstand ook al boven zijn meer ervaren teamgenoot te eindigen.
Ook interessant:
Max Verstappen en Red Bull kenden een rampweekend in China. Rudy van Buren, Tim Coronel en Joris Mosterdijk blikken terug in een kakelverse aflevering van de Formule 1-podcast van RacingNews365!
Meest gelezen
In dit artikel











Praat mee!