Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
MotoGP

Vinales oppermachtig tijdens TT Assen, Rossi wederom onderuit

De TT Assen van 2019 is gewonnen door Maverick Vinales. De Yamaha-rijder wist met zijn uitstekende racepace de rest van het veld ruim achter zich te laten. Marc Marquez vocht nog een mooi duel uit met zijn landgenoot, maar moest uiteindelijk genoegen nemen met een tweede plaats. Achter het duo eindigde Fabio Quartararo als derde. Valentino Rossi maakte al vroeg in de race een fout waardoor de Italiaan voor de derde maal op rij niet de zwart/wit geblokte vlag zag.

Fabio Quartararo mocht voor de tweede maal op rij vanaf poleposition vertrekken. De jonge Fransman was zaterdag nipt sneller dan Vinales en Alex Rins die daardoor vanaf de respectievelijke tweede en derde plek van start mochten gaan. Achter hen had Marquez zich als vierde weten te kwalificeren en moest Rossi vanaf de veertiende plek de race aanvangen.

Bij de start waren het de Suzuki-rijders die direct de leiding in handen namen. Winnaar van de Amerikaanse Grand Prix, Alex Rins, probeerde direct een gat te slaan richting zijn teamgenoot Joan Mir. Daarbij nam hij te veel risico en kwam hij in derde ronde ten val. Niet veel later maakte ook Mir een kleine fout waarvan Yamaha-rijders Quartararo en Vinales direct gebruik maakten.

Ver achter de kop van het veld kwam ook Rossi vroegtijdig ten val, wat alweer de derde uitvalbeurt op rij voor de Italiaan betekende. De negenvoudig wereldkampioen nam in zijn val ook Honda-rijder Nakagami mee.

Halverwege de race was het Andrea Dovizioso die het gat naar de drie koplopers inmiddels had weten te dichten en zo ontstond er een groep van vier coureurs die om de prestigieuze GP-overwinning mochten strijden. Als altijd was het Marquez die op het moment van de aansluiting van 'Dovi' vol voor de aanval koos. De Spanjaard maakte echter een zeldzame fout waardoor Quartararo, Vinales en Dovizioso alsnog zicht bleven houden op de winst.

Dovizioso kreeg in het slotstuk van de wedstrijd echter steeds meer moeite om het hoge ritme van de andere coureurs bij te houden en zag zijn concurrenten dan ook aan de horizon verdwijnen. Vooraan besloot race-favoriet Vinales er een schepje bovenop te doen door de leiding over te nemen van merkgenoot Quartararo. Marquez zag het gevaar en beet zichzelf direct vast in het achterwiel van zijn landgenoot.

Wat volgde was een bikkelhard duel tussen de twee Spanjaarden die elkaar geen millimeter ruimte gaven. De racepace van Vinales lag echter te hoog voor Marquez die genoegen moest nemen met een tweede plaats. Achter het Spaanse duo was het Fabio Quartararo die een prachtige derde plaats binnen haalde voor het Yamaha Petronas-team van Wilco Zeelenberg. De tweede plaats van Marquez was genoeg om zijn voorsprong in het kampioenschap te vergroten.

De Nederlandse fans hebben op het TT-circuit van Assen een prachtig raceweekend meegemaakt. Onder een stralend zonnetje zagen de motorsport fans de Italiaan Tony Arbolino de spectaculaire Moto3-race winnen. In de Moto2-klasse was het Augusto Fernandez die zijn eerste overwinning ooit pakte op het prachtige circuit van Assen.

Uitslag MotoGP TT Assen 2019

Pos. Coureur Team
1. Maverick Vinales Yamaha
2. Marc Marquez Honda
3. Fabio Quartararo Yamaha
4. Andrea Dovizioso Ducati
5. Franco Morbidelli Yamaha

De beroemde RN365 kalender download is er weer! Zet de F1-kalender voor 2025 met een druk op de knop in jouw agenda en mis geen seconde van het nieuwe F1-seizoen.

Download de F1-kalender

Praat mee!

Viaplay
x
Ferrari Applaus na belangrijke mijlpaal voor Ferrari, Hamilton en Leclerc