Kimi Antonelli greep in China op knappe wijze zijn eerste overwinning in de Formule 1. Bij de start moest hij de leiding afstaan aan Lewis Hamilton, maar na twee rondjes was de orde weer hersteld. Antonelli reed daarna een solide race, op een foutje in de slotfase na. Maar zat Toto Wolff nog nerveus toe te kijken?
"Niet echt, om eerlijk te zijn", vertelt Wolff tegenover onder meer RacingNews365. "Wanneer er een bepaalde flow is en de systemen goed lijken te werken, is het allemaal prima."
Wolff bemoeide zich wel nog met de snelheid van Antonelli. "Kimi kan zichzelf alleen niet tegenhouden: nog een snelste ronde, en nóg een snelste ronde. We kennen het patroon van Monza echter (crash in vrije training 2024 bij zijn F1-debuut, red.), dus ik zei tegen Peter Bonnington dat hij hem moest kalmeren."
"Hij zei: 'Nee, ik denk dat hij in zijn flow zit, en we willen niet dat hij deze race verliest.' Kimi miste daarna het rempunt, en ik zei: 'Oké, nu ga je hem kalmeren.'"
Blijdschap bij Mercedes
Wolff kan zijn geluk niet op. "Er bestaan een paar momenten die perfect zijn in de Formule 1. Ik had er één in 2014, en nu ontstond misschien de tweede. Kimi die zijn eerste Grand Prix wint, een 1-2'tje met George, en Lewis derde, met Bono precies ertussenin. Hij heeft met Lewis zoveel jaren samengewerkt en was deel van Kimi's succes en zijn ontwikkeling."
"Deze drie die champagne over elkaar heen spuiten op het podium, terwijl Lewis Charles Leclerc heeft verslagen en dus goedgehumeurd is. Dat was echt geweldig om te zien.”
Meest gelezen
In dit artikel













Praat mee!