Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Toto Wolff

Wolff waarschuwt voor hype rond Antonelli: "Dat is echt niet goed"

Met de overwinning van Kimi Antonelli in China staan de Mercedes-teamgenoten bijna op gelijke hoogte in het kampioenschap, ver voor de concurrentie. Toto Wolff heeft eerder een onderlinge strijd meegemaakt, maar maakt zich daar nu niet zo druk om.

Wolff Antonelli Bahrain Day 2
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © XPBimages

De Grand Prix van China is een race geworden om nooit meer te vergeten voor Kimi Antonelli. De jonge Italiaan pakte zijn eerste Formule 1-overwinning uit zijn carrière op het Shanghai International Circuit en doet daarmee ook goede zaken in het kampioenschap. Met 47 punten staat hij nog maar vier punten achter teamgenoot George Russell, die met 51 punten de leiding in handen heeft.

Volgens Mercedes-teambaas Toto Wolff is het echter te vroeg om Antonelli nu al aan te wijzen als titelkandidaat, benadrukt hij tegenover onder meer RacingNews365. "Om te beginnen denk ik dat we nu de hype al wel zien ontstaan, vooral in Italië. Ik zie de headlines al: wereldkampioen, Grande Kimi, enzovoort. Dat is echt niet goed."

"De fouten zullen echt nog komen, hij is nog maar een kind. Het is nog veel te vroeg om alleen al te denken aan een kampioenschap. We hebben een goede auto die op dit moment in staat is om te winnen, maar laten we eerst maar eens kijken wat voor politieke messen er de komende tijd nog tevoorschijn gaan komen." 

Vooralsnog stelt de situatie het team echter in staat om mooie dingen te doen, en daar moeten ze van profiteren. "Maar op het moment is onze auto in staat om te winnen. Beide coureurs hebben gelijke kansen om te winnen, maar nu al over kampioenschappen praten is een beetje veel. Als jonge coureur moet hij eerst volwassen worden en opgroeien. Hij heeft een fantastische coureur als teamgenoot, die al acht jaar langer in deze sport zit. Dat is echt heel anders."

Geen gelijkenissen

Nu is in het verleden al vaker gebleken dat twee aan elkaar gewaagde teamgenoten het nog weleens met elkaar aan de stok kunnen krijgen. Vorig jaar zagen we serieuze gevechten tussen Lando Norris en Oscar Piastri, maar een beter voorbeeld is de rivaliteit tussen Lewis Hamilton en Nico Rosberg. Wolff was toentertijd ook teambaas van Mercedes en kan zich die situatie maar al te goed herinneren.

Toch is het tussen Russell en Antonelli niet hetzelfde, legt de Oostenrijker uit. "Nico en Lewis kenden elkaar al vanuit het karten, zij waren in de begindagen al goede vrienden. Maar ze hadden ook een sociaal gevecht dat er altijd onderdeel van uitmaakte. Het was een vriendschap, maar werd een gezonde rivaliteit, en veranderde op een gegeven moment zelfs in vijandigheid. Het waren twee hele andere karakters."

"Maar dat gezegd hebbende, moeten we wel waarderen dat de coureurs er nu staan, en dat ze races en misschien zelfs kampioenschappen kunnen winnen. Op het moment dat je die kansen ziet, komen er ellebogen bij kijken. Dat moet het team managen, maar het zijn allebei Mercedes-junioren. Sinds hun debuut in de single seaters zijn we al verantwoordelijk voor hun traject, zelfs in het karten. Misschien moet ik deze woorden ooit terugnemen, maar ik denk dat we nu in een hele andere situatie zitten." 

Praat mee!

Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!

+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda

We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.

F1-kalender 2026
Race Datum
jpn GP Japan 29 mrt 2026
usa GP Miami 3 mei 2026
can GP Canada 24 mei 2026
mco GP Monaco 7 jun 2026
esp GP Barcelona 14 jun 2026
aut GP Oostenrijk 28 jun 2026
Volledige kalender
x
F1 wint! F1 schittert op de Oscars met verbluffende overwinning