Lando Norris kende een hele fijne zaterdag op Zandvoort. De Brit pakte poleposition en troefde thuisrijder Max Verstappen met drie tienden af. Verstappen start wel vanaf de eerste rij en hield Oscar Piastri, George Russell en Sergio Perez van zich af.
Verder in het veld is het een en ander veranderd. Alex Albon kwalificeerde zich als achtste, maar reed met een illegale vloer en werd gediskwalificeerd. En doordat teamgenoot Logan Sargeant niet eens deelnam na een klapper in de derde vrije training, starten de beide Williams-coureurs achteraan.
Ook Lewis Hamilton liep tegen een straf aan. De Brit hinderde Perez in Q1 en kreeg een gridstraf van drie plaatsen. Na een slechte kwalificatie en een cadeautje door de diskwalificatie van Albon, wordt het de veertiende startpositie voor Hamilton.
Kevin Magnussen is in de tussentijd ook zijn startpositie kwijt. Bij de Deen zijn twee motoronderdelen gewisseld, waardoor hij vanuit de pitstraat moet starten.
Bekijk hieronder de volledige startopstelling!
Startopstelling Formule 1 GP Nederland 2024
# | Coureur | Team |
---|---|---|
1. | Lando Norris | McLaren |
2. | Max Verstappen | Red Bull |
3. | Oscar Piastri | McLaren |
4. | George Russell | Mercedes |
5. | Sergio Perez | Red Bull |
6. | Charles Leclerc | Ferrari |
7. | Fernando Alonso | Aston Martin |
8. | Lance Stroll | Aston Martin |
9. | Pierre Gasly | Alpine |
10. | Carlos Sainz | Ferrari |
11. | Yuki Tsunoda | RB |
12. | Nico Hulkenberg | Haas |
13. | Lewis Hamilton | Mercedes |
14. | Daniel Ricciardo | RB |
15. | Esteban Ocon | Alpine |
16. | Valtteri Bottas | Stake F1 |
17. | Guanyu Zhou | Stake F1 |
18. | Logan Sargeant | Williams |
19. | Alex Albon | Williams |
Pitlane | Kevin Magnussen | Haas |
Ook interessant:
Meest gelezen
In dit artikel
Praat mee!
Justin Zywchyn
Even rustig nadenken....de maclarends rijden met opgeblazen motoren om max te verslaan bij zijn thuispubliek.....en ja. Gelukkig bestaat ferme metal....niks meer veranderen na de kwalificatie 🙈Ik ben max fan en zie hem glansrijk winnen als hij er niet wordt vanaf gezwierd😱 en hammie is een vogel voor de kat.... Bij Ferrari notabene....paar miljoenen meer? Hij had beter waardig op pensioen gegaan....mijn gedacht....groetjes tot straks
Dit bericht is aangepast op:
jeehaa
Vergelijk het rondje van Max en Lando naast elkaar (f1tv / f1 socialmedia) en je ziet hoeveel stabieler de Mclaren was in de kwalificatie. Max was practisch op elk moment aan het corrigeren terwijl Lando bijna niets hoefde te corrigeren. Het lijkt zelfs een beetje op hoe de Mercedes van Lewis voorheen was: op rails. Natuurlijk kan het zijn dat ze met een totaal andere downforce setup rijden en dan zou ik verwachten dat de slijtage bij Mcl hoger is dan bij RB
Nealz
Ik vraag me iets af, gooi er deze hypothese eens tegenaan... Wat als Norris (McLaren) nou eens niet het gevecht met Max (RBR) aan gaat en die pole positie laat voor wat het is. Ze hebben de snellere wagen en zouden RB eenvoudigweg simpel bij moeten kunnen houden. Piastri kan zich dan naar P3 op werken en dat ze dan tezamen Max op jagen zodat die eerder naar de pits moet. Da's vlgs mij een winnende strategie voor McLaren, kan zelfs 1, 2-tje worden. (Russell kan slechts een goeie 10-tal ronden Piastri ophouden en Perez kan 'm niet voorbij). Sorry, maar ik zie Max vandaag niet winnen!! 😕
Dit bericht is aangepast op:
Anton M
Ik vind dat in seizoen 2025 Liam Lawson het huidige zitje van Ricciardo over moet nemen, dan Ricciardo weer naast Verstappen zetten en Perez eruit gooien!
MJ1984
Omdat Ricardo het dit weekend zo fantastisch doet? Ik zie liever Ricardo vertrekken en de andere 3 zo laten. En anders Tsunoda wisselen met Perez. Maar Yuki gaat het ook niet redden in de RB naast Max