Kimi Antonelli heeft uitstekende papieren in handen voor de Grand Prix van Japan. Hij pakte poleposition tijdens de kwalificatie, net als in China, en kan zo dus weer mee gaan doen in de strijd om de overwinning. Teamgenoot George Russell, die vanaf P2 zal starten, mag je nog niet afschrijven, maar Antonelli's kansen zijn ideaal voor een tweede zege dit seizoen.
De jonge Italiaan kan het zich alleen niet veroorloven om steekjes te laten vallen, want Suzuka straft dat direct af. Inhalen is namelijk een flink karwei op het Japanse circuit, en als Antonelli bij de start al terugvalt (iets wat hem dit seizoen al eens is overkomen), zal een inhaalrace bepaald niet makkelijk worden.
Daar is de Mercedes-coureur zich goed van bewust, blijkt wel als hij tijdens de persconferentie onder meer RacingNews365 te woord staat. "We hebben al wel gezien dat het nu makkelijker is om anderen te volgen, en dat je zoveel meer batterij krijgt en kan toepassen als je de Overtake Mode inschakelt op het rechte stuk. Je weet het maar nooit, dat kan best leuk racen opleveren."
"Maar aan de andere kant denk ik niet dat het net zo makkelijk zal worden als in Australië en China. De baan is wat smaller en je hebt ook niet zoveel rechte stukken waar je kan inhalen. Of rechte stukken met een serieuze remzone, waar je dan een actie in kan zetten."
Dat maakt het volgens Antonelli lastig. "Je hebt hier veel bochten die je met veel snelheid aansnijdt, dus het zal daardoor ook niet makkelijk worden. Dat maakt het wel cruciaal dat ik een goede start heb, dan zie ik daarna wel hoe de pace verder is."
GP Japan
Lewis Hamilton laat tegenover RacingNews365 een soortgelijk geluid horen. De Ferrari-coureur moet vanaf de zesde startpositie aan de race beginnen na een kwalificatie die vooral in Q3 wat uitdagender werd, en is nog niet heel tevreden. Ook hij rekent verder niet op een race met veel inhaalacties.
"Ik heb echt geen idee wat het racen is dit jaar. Ik was niet echt in de buurt bij anderen tijdens mijn racesimulaties, maar dit is normaal gesproken niet echt een circuit waar veel wordt ingehaald. Ik ga er eigenlijk vanuit dat het nu minder zal zijn dan de afgelopen race (China, red.)."
Nieuw F1-seizoen, nieuwe kansen! Pakt Max Verstappen, George Russell of Kimi Antonelli een podiumplaats in Japan, dan pak je bij Unibet liefst 50 keer jouw inzet!
Voorwaarden van toepassing, alleen geldig voor spelers van 24 jaar en ouder. Wat kost gokken jou? Stop op tijd 18+.
Win 50 keer jouw inzet!Meest gelezen
In dit artikel












Praat mee!