Mercedes moet zich bij de stewards verantwoorden voor een opvallende overtreding. Het team uit Brackley heeft voor de kwalificatie namelijk geen formulieren over de afstelling voor beide auto's verstrekt aan de FIA. Dat is niet in overeenstemming met artikel 40.1 van het sportieve reglement van de Formule 1.
In dat artikel staat het volgende: "Elke deelnemer moet de Technical Delegate een formulier over de afstelling voor de ophanging van beide auto's verstrekken voordat deze voor het eerst de pitstraat verlaten tijdens de sprintkwalificatiesessie en de kwalificatiesessie."
Dat heeft Mercedes dus niet gedaan en het team moet zich melden bij de stewards. Ook Franco Colapinto en Alpine moeten zich daar nog melden. De Argentijn heeft na de derde vrije training namelijk niet op elektronische wijze één set intermediates ingeleverd, wat wel vereist is. Ook dat is in strijd met het sportieve reglement.
Tot slot mag ook Carlos Sainz zich bij de stewards verantwoorden. Hij zou in Q1 op een onveilige manier zijn teruggekeerd op de baan in bocht 5. Daar mag de Spanjaard dus tekst en uitleg over geven.
Meest gelezen
In dit artikel









Praat mee!