Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Max Verstappen

Verstappen en Red Bull verbazen zichzelf in Oostenrijk

Max Verstappen eindigde op de tweede plaats in Oostenrijk. De sterke prestatie leidde tot verbazing in de positieve zin bij zowel de Nederlander als Red Bull.

Verstappen podium Austrian GP
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © Red Bull Content Pool

"Het ging nog beter dan verwacht in de race, moet ik zeggen. Dat is wel positief." Was getekend: Max Verstappen na de Grand Prix van Oostenrijk. De 28-jarige Nederlander startte vanaf de vijfde plaats, stoomde gestaag op en kwam maar 1,6 seconde tekort om George Russell van de overwinning af te houden. 18 belangrijke punten in de tas met de geüpdatete Red Bull.

En dat was tóch redelijk onverwacht, omdat het weekend zeker niet probleemloos verliep. Verstappen viel tweemaal stil in de eerste vrije training, crashte in de kwalificatie én moest om problemen heen rijden in de race. De viervoudig wereldkampioen klaagde over de remmen én - wederom - de achterkant, die halverwege de GP niet meer mee veerde. Dat kostte flink wat tijd, gaf Verstappen aan.

Onderaan de streep doet het echter niets af aan het algehele gevoel bij Red Bull. De verwachtingen rond het updatepakket waren hooggespannen, en Red Bull kan met een positief gevoel uit Spielberg vertrekken. Nee, niet alles is opgelost met de huidige, complexe auto, maar qua snelheid zag het er bijzonder goed uit. Dat is ook de concurrentie opgevallen, want Lewis Hamilton sprak van vier tot vijf tienden winst. 

Vraagtekens richting Silverstone

De Grand Prix van Groot-Brittannië van volgende week wordt weer een testcase voor Red Bull. Het korte circuit in Oostenrijk bevat veel rechte stukken met flinke remzones; karakteristieken waar de RB22 al goed mee om kon gaan. In hogesnelheidsbochten leek Verstappen echter nog wel iets tekort te komen ten opzichte van Mercedes. En laat dat nu net een grote rol spelen op Silverstone.

Nu is het vaak wel zo dat er wat tijd overheen gaat voordat het ultieme potentieel van het updatepakket wordt benut. Je zag het ook nu; nieuwe onderdelen brengen ook wat kinderziektes met zich mee, zeker binnen dit nieuwe reglement. Ook Isack Hadjar moest met allerlei kleine problemen dealen. Vooral de remmen lieten hem het gehele weekend in de steek.

En dus heeft Red Bull nog wel wat analyses te verrichten in de korte tijd richting het volgende raceweekend. De conclusie voor nu is echter positief: de volgende stap richting het bovenste treetje van het podium is gezet. Verstappen ziet dat het voorlopig goed zit.

Praat mee!

Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!

+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda

We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.

F1-kalender 2026
Race Datum
aut GP Oostenrijk 28 jun 2026
gbr GP Groot-Brittannië 5 jul 2026
bel GP België 19 jul 2026
hun GP Hongarije 26 jul 2026
nld GP Nederland 23 aug 2026
ita GP Italië 6 sep 2026
Volledige kalender
x
GP Oostenrijk Hamilton verbijsterd door Verstappen en Red Bull: "Ze hebben vier tienden gewonnen!"