Het verdrietige over het overlijden van Cyril Blais nieuws werd maandag bevestigd door zowel de Formula E als Citroën, slechts enkele dagen voor de Tokyo E-Prix, waar komend weekend de veertiende en vijftiende race van het seizoen op het programma staan. Citroën zal daarbij gewoon in actie komen.
Blais was een van de meest gerespecteerde technici in de Formule E-paddock. Hij begon zijn avontuur bij het team voorafgaand aan seizoen 8 als race-engineer van Lucas di Grassi, toen de renstal nog onder de naam Venturi actief was. Na de transformatie naar Maserati werkte hij vervolgens twee seizoenen samen met Maximilian Günther.
Voorafgaand aan seizoen 10 werd de Fransman gepromoveerd tot chief engineer, waarna hij al snel de rol van plaatsvervangend teambaas op zich nam. Niet veel later volgde zijn benoeming tot teambaas, een functie die hij bleef vervullen nadat Maserati verderging als Citroën. Onder zijn leiding kwamen Nick Cassidy en Jean-Éric Vergne uit voor het Franse merk.
Naast zijn werkzaamheden als teambaas was Blais achter de schermen intensief betrokken bij de ontwikkeling van de aankomende Gen4-generatie van de Formule E.
Lange loopbaan
Zijn loopbaan in de autosport begon in 2007 bij Manor Motorsport, waar hij als race-engineer in de Formule 3 aan de slag ging. Vijf jaar later maakte hij de overstap naar Arden Motorsport. Daar groeide hij in zeven jaar tijd door van chief race engineer in de GP3 naar dezelfde functie in de Formula Renault 3.5, om uiteindelijk technisch directeur te worden van de Formule 2- en Formule 3-programma's van het team.
In 2019 zette Blais de stap naar de Formule E als race-engineer bij Mahindra Racing. Vervolgens maakte hij de overstap naar de Monegaskische renstal die uiteindelijk zou uitgroeien tot het huidige Citroën Formula E Team.
Blais genoot binnen de Formule E een uitstekende reputatie en werd eerder onderscheiden als Engineer of the Year. Zijn overlijden betekent een groot verlies voor de gehele Formule E-gemeenschap.
RacingNews365 wenst de familie, vrienden en collega's van Cyril Blais veel sterkte toe in deze moeilijke periode.
Meest gelezen
Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!
+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda
We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.











Praat mee!