Max Verstappen zat vrijwel het hele tweede deel van de Grand Prix van Japan vast achter Pierre Gasly. De Alpine-coureur wist de Nederlander achter zich te houden, nadat de viervoudig wereldkampioen achter hem terechtkwam na de safety car. Verstappen probeerde Gasly meerdere keren in te halen, maar slaagde er niet in.
Daardoor claimde Gasly P7 en blijft hij tot nu toe in elke Grand Prix in de punten finishen. "Ik denk dat het een perfect weekend is. De zevende positie in de kwalificatie was absoluut de beste positie die we konden behalen, en in de race was het net zo," aldus Gasly tegenover onder meer RacingNews365.
"De top zes lag buiten bereik, maar tegelijkertijd finishten we slechts zeven seconden achter Lewis Hamilton, wat voor mij een heel positief teken is. En dan 19 seconden voor Liam Lawson, die negende werd, dus we zaten duidelijk in de betere groep," voegt hij toe, waarmee hij al direct een aantal positieve conclusies trekt na de race in Japan.
"Zoals we al zeiden: het was een behoorlijk intense race. We weten allemaal dat Max nooit opgeeft, en 28 ronden lang zette hij gewoon veel druk. We waren sterk in verschillende delen van de ronde, maar het maakte mijn leven niet bepaald makkelijk. Elke ronde bij het ingaan van bocht 16 goed opletten, in bocht één de gaten controleren na de eerste sector."
"En in bocht 11 was hij behoorlijk sterk. Ik moest slim omgaan met mijn batterij wanneer het spannend werd. Over het algemeen hebben we het heel goed gedaan, maar het was zeker behoorlijk intens."
Extra druk
De Alpine-coureur gaat verder over het duel met Verstappen: "Het is niet dat ik elk weekend de kans krijg om tegen een viervoudig wereldkampioen te strijden. Ik ben blij dat ik in de positie ben om dat met hem te doen. Ik geniet zeker van de race, want het zorgt gewoon voor die extra druk. Er staat meer op het spel als je tegen zo'n tegenstander strijdt."
"Ik weet dat ik op dit soort momenten het beste uit mezelf haal. Dus ik ben erg blij dat het tempo goed was. Zoals ik al zei: we zijn een stuk sneller dan alle andere auto's in het middenveld. Het was een goede start, en P7. De safety car werkte zelfs niet echt in ons voordeel, want ik had een voorsprong van zo'n drie à vier seconden op Max. Maar het maakte het gewoon opwindender", besluit de Fransman.
Meest gelezen
In dit artikel












Praat mee!