Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Isack Hadjar

Hadjar blijft met 'vreemd' gevoel achter: "Heel lastig te besturen"

Isack Hadjar was de best geklasseerde Red Bull-coureur tijdens de kwalificatie voor de Grand Prix van Japan. De Fransman moest het doen met P8, en blikt terug op zijn sessie.

Hadjar Q Japan
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © Red Bull Content Pool

Plotsklaps stond er maar één Red Bull in het laatste deel van de kwalificatie. De Oostenrijkse renstal heeft het het hele weekend al lastig op Suzuka, maar in de kwalificatie werd Max Verstappen al in Q2 uitgeschakeld. Hij werd door Racing Bulls-coureur Arvid Lindblad naar P11 verwezen.

Isack Hadjar was daardoor de enige rijder namens Red Bull Racing die het tot de snelste tien coureurs schopte. De Fransman zette uiteindelijk de achtste tijd neer, al is hij zelf van mening dat er meer had ingezeten. Hij blikt terug op de kwalificatie.

"Het was eerlijk gezegd vreemd. De auto was gewoon heel lastig te besturen in vergelijking met de vrije trainingen. Hij was wel sneller, maar het was gewoon heel moeilijk om ermee rond te rijden. Ik had me wel goed aangepast en had bijna een heel goede prestatie neergezet, maar ik verprutste die laatste ronde", zegt Hadjar tegenover Viaplay.

Snappy

"Ik zat in een hele goede ronde, al zou het niet veel hebben uitgemaakt. Oké, P7, maar voor mezelf zou ik er blij mee zijn geweest." Als hij de vraag krijgt of hij met dezelfde problemen als Verstappen kampte, die zei dat de auto ineens onbestuurbaar was, zegt de Fransman het volgende.

"Het was gewoon te verschillend... Het was zeker beter, maar het was in ieder geval heel anders dan wat we vanochtend (tijdens de derde training, red.) hadden. Het was dus al best vreemd om me daaraan aan te passen. Het was erg snappy, met heel weinig grip aan de achterkant. Daar moest je echt op rijden, en dat is me wel gelukt."

Tot slot wordt er aan Hadjar gevraagd hoe lastig het is om de vinger op de problemen te leggen en om het op te lossen. Daarna volgt er een lange stilte. "Het is zo moeilijk dat we het nu niet kunnen begrijpen", zegt de Red Bull-coureur tot slot.

Nieuw F1-seizoen, nieuwe kansen! Pakt Max Verstappen, George Russell of Kimi Antonelli een podiumplaats in Japan, dan pak je bij Unibet liefst 50 keer jouw inzet!

Voorwaarden van toepassing, alleen geldig voor spelers van 24 jaar en ouder. Wat kost gokken jou? Stop op tijd 18+.

Win 50 keer jouw inzet!

Praat mee!

Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!

+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda

We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.

F1-kalender 2026
Race Datum
jpn GP Japan 29 mrt 2026
usa GP Miami 3 mei 2026
can GP Canada 24 mei 2026
mco GP Monaco 7 jun 2026
esp GP Barcelona 14 jun 2026
aut GP Oostenrijk 28 jun 2026
Volledige kalender
x
GP Japan Red Bull kondigt grondig onderzoek aan na problemen Verstappen