Veel mensen keken uit naar de samenwerking tussen Lewis Hamilton en Ferrari aan het begin van 2025. De Brit had zelf de hoop dat hij zijn achtste wereldtitel kon pakken, maar het eerste jaar viel erg tegen. Hamilton wist alleen de sprintrace in China op zijn naam te schrijven. Hij moest bovendien veelal zijn meerdere erkennen in zijn teamgenoot Charles Leclerc.
Inmiddels zijn we een paar maanden verder en is de Formule 1 in een heel nieuw tijdperk aanbeland. Bovendien heeft Hamilton de tijd gehad om zich weer op te richten na een zwaar eerste jaar bij de Scuderia. "Ik probeer een seizoen altijd in te gaan met vertrouwen, al krijg je onderweg met allerlei verschillende uitdagingen te maken", zegt Hamilton tegenover onder meer RacingNews365.
"Ik heb natuurlijk best wat meegemaakt, maar ik heb alles van vorig jaar achter me gelaten. Ik heb echt het gevoel dat ik deze winter veel tijd heb besteed om het opnieuw op te bouwen en me opnieuw te focussen, en om mijn lichaam en geest op een veel betere plek te krijgen."
Langdurig contract met een reden
De zevenvoudig wereldkampioen vervolgt zijn verhaal. "Ook al ben ik nu een beetje verkouden, maar over het algemeen zorg ik er gewoon voor dat ik me beter voel wanneer ik ergens aankom. Eerlijk gezegd voel ik me op dit moment persoonlijk beter dan in lange tijd. We hebben binnen mijn team wat dingen opnieuw ingericht. En dan over de auto: we zijn tot nu toe vrij goed begonnen."
"Het is ook een opwindende tijd met deze nieuwe generatie auto's, omdat alles compleet nieuw is. We proberen het gaandeweg allemaal uit te zoeken. Vorig jaar zaten we vast aan een auto die ik uiteindelijk heb geërfd. Dit is een auto waarvan ik vanaf het begin betrokken ben geweest, met de ontwikkeling in de simulator in de afgelopen acht of tien maanden. Er zit dus een beetje van mijn DNA in. Daarom voel ik me zeker meer verbonden met deze auto."
Daarna gaat hij verder over zijn geloof in Ferrari. "Mijn vertrouwen in het team is nog steeds precies hetzelfde. Ik geloof er voor 100 procent in, en in wat zij kunnen bereiken. Dat is ook de reden waarom ik me bij dit team heb aangesloten. Ik wist dat het geen verhaal zou zijn dat we van de ene op de andere dag succes zouden hebben. Daarom heb ik ook een langdurig contract getekend, want ik wist dat het vaker wel dan niet een proces is."
"Ik heb het gevoel dat we als team enorm veel hebben geleerd van vorig jaar, en we hebben ook veranderingen doorgevoerd. Iedereen is voortdurend gemotiveerd om verbeteringen aan te brengen en beter te worden. Ik denk dan ook dat we beter samenwerken dan ooit tevoren. Daarom kijk ik met veel enthousiasme uit naar de toekomst", zegt Hamilton tot slot.
Zet de F1-kalender met één druk op de knop in jouw agenda en mis geen seconde van het nieuwe F1-seizoen
Download de F1-kalenderMeest gelezen
In dit artikel








Praat mee!