Volgens Lewis Hamilton hebben alle aerodynamische wijzigingen hun vruchten afgeworpen. Waar coureurs in het verleden klaagden over 'dirty air' en het verlies van downforce bij het volgen, ervaart de Brit nu een ongekende vrijheid op het asfalt.
"Ik denk dat dit het beste racen is die ik ooit heb meegemaakt in de Formule 1", stelt Hamilton enthousiast.
"De auto’s zijn makkelijker te volgen, veel beter dan voorgaande jaren. Je kunt heel dichtbij elkaar komen. Er is geen vuile luchtstroom meer, waarbij je te veel neerwaartse druk verliest."
Hij vergelijkt de huidige strijd zelfs met zijn vroege jaren in de autosport. "Het voelde als karten; steeds heen en weer, constant positie kiezen. Soms zat er slechts een velletje papier tussen de auto’s, maar we raakten elkaar niet. Dat is te danken aan het respect tussen de coureurs."
Hoewel Hamilton geniet van het gevecht, ziet hij ook waar men het nog aflegt tegen de concurrenten van Mercedes: "Zij zijn gegaan voor een optie met meer vermogen en ze vliegen ons voorbij met waanzinnige snelheden op de rechte stukken", analyseert de Brit. "Wij moeten uitzoeken hoe we onze topsnelheid kunnen verbeteren, maar de basis is geweldig."
Het contrast met Verstappen kan bijna niet groter. Waar de Nederlander hunkert auto's die op geen enkele manier afhankelijk zijn van elektrisch vermogen, omarmt Hamilton juist de spektakelwaarde van het huidige tijdperk: "Hopelijk was het ook voor jullie een spannende race om naar te kijken, want vanuit de cockpit voelde het geweldig."
Meest gelezen
In dit artikel











Praat mee!