Voor Lewis Hamilton staat het Grand Prix-weekend in Australië vooral in het teken van aftasten en leren, leren en nog eens leren. Alles is nieuw voor de zevenvoudig wereldkampioen, die nu door het leven gaat als Ferrari-coureur, en dat heeft ook de nodige impact op het verloop van zijn raceweekend. Toch is Hamilton wel voorzichtig tevreden, ondanks alle moeilijkheden.
"Ik voel me over het algemeen wel goed, ik had het echt wel naar mijn zin op de baan. Daar gaat het ook wel een beetje over, want alles is voor mij een eerste keer dit weekend. Mijn eerste trainingssessies en kwalificaties met Ferrari, en het is echt heel veel werk om aan de auto te wennen. Het is allemaal zo anders dan wat ik in het verleden al heb meegemaakt, dus dat maakt het interessant", zo stelt hij tegenover Sky Sports.
Toch was het gat met de concurrentie aanzienlijk groot aan het einde van de kwalificatie, want Hamilton was uiteindelijk negen tienden langzamer dan polesitter Lando Norris. Daar had hij zelf ook niet op gerekend. "Ik had zeker niet verwacht dat we hier zouden staan. Ik had er echt niet op gerekend dat we acht of negen tienden achter de concurrentie zouden staan."
Toch was het verschil met teamgenoot Charles Leclerc uiteindelijk maar twee tienden en daar is Hamilton best tevreden over. "Nou ja, Charles zit natuurlijk al zeven jaar bij het team. Hij kent deze auto van binnen en van buiten. Niet zozeer de nieuwe auto, maar bijvoorbeeld wel wat de karakteristieken van de Ferrari-bolides betreft. Ik ben dat allemaal nog aan het leren, dus om er tijdens mijn eerste kwalificatie al zo dicht achter te zitten... Daar teken ik voor."
"Nu moeten we gewoon het hoofd koel houden en uit gaan zoeken hoe het kan dat we wat pace betreft niet op hetzelfde niveau zitten als de concurrentie. De race wordt ook echt een uitdaging, want ik heb met deze auto nog nooit gereden in de regen. Ik weet niet eens hoe het zit met de regenstand van de auto! Dat moet ik nog bestuderen, dus zal dat ook weer een hele ervaring worden."
Bij winst van Verstappen of een andere favoriet in Australië, pak je bij Unibet maar liefst 50x je inzet.
Voorwaarden van toepassing, alleen geldig voor nieuwe spelers van 24 jaar en ouder. Wat kost gokken jou? Stop op tijd. 18+
Win 50 keer jouw inzet!Meest gelezen
In dit artikel
Praat mee!