Gianpiero Lambiase horen we tijdens de Formule 1-weekenden voortdurend in de oren van Max Verstappen. Maar ook buiten de auto zijn de twee vaak onafscheidelijk. En dat in verschillende rollen, zo vertelt Lambiase aan The Wall Street Journal.
"Ik ben tegelijkertijd zijn vader, een sportpsycholoog, zijn vriend én zijn grootste vijand. Ik ben zijn hele sociale kring samengepakt in één persoon," aldus Lambiase, die door Verstappen liefkozend altijd GP wordt genoemd.
In al die rollen is het duidelijk dat hij en Verstappen elkaar alles kunnen zeggen, zonder een blad voor de mond te nemen. Volgens Lambiase werkt het ook niet als je dat wél probeert.
"Als je hem zou proberen te pamperen, of hem in de watten zou leggen om zo als ja-knikker zijn beste vriend te worden, dan ben je hem binnen enkele maanden kwijt."
Verstappen en Lambiase vs. krokodillen
"Je moet doen wat het beste werkt voor het team en als je je zorgen moet maken over wat je precies allemaal zegt, denk ik dat je bij voorbaat al verloren hebt in deze wereld van showbizz", vervolgt Lambiase.
Soms lijken de twee lijnrecht tegenover elkaar te staan, maar de de ware tegenstander bevindt zich om hen heen, of zoals Lambiase het verwoordt, in een rivier vol met krokodillen. Dat is hoe hij zijn werk ziet.
"Je vaart met een boot een rivier af en daarbij ben je volledig omgeven door krokodillen", zo schetst GP zijn taak binnen Red Bull met betrekking tot Verstappen. "Daarbij heb je eigenlijk steeds te dealen met de krokodil die op dat moment het dichtst bij de boot ligt."
Meest gelezen
In dit artikel
Praat mee!