De geruchten over Ferrari's agressieve ontwikkelingsprogramma in 2026 blijven sinds de GP van Groot-Brittannië in de paddock hangen. Voorafgaand aan de Grand Prix van België werd Charles Leclerc tijdens de persconferentie gevraagd of hij zich zorgen maakt dat de Scuderia tegen de limiet van de budget cap aanloopt in de strijd met Mercedes.
Ferrari heeft in de eerste helft van het seizoen een groot aantal upgrades op de SF-26 geïnstalleerd. In Miami verscheen het team bijvoorbeeld met elf vernieuwde onderdelen, het hoogste aantal van alle teams dat weekend. In Barcelona volgde een nog ambitieuzer pakket waarbij vrijwel elk aerodynamisch onderdeel werd geüpgraded, van de voorvleugel tot de diffuser. In Oostenrijk kreeg de krachtbron een update.
Die ontwikkelingsintensiteit is niet onopgemerkt gebleven. Mercedes-teambaas Toto Wolff heeft meermaals publiekelijk gesuggereerd dat Ferrari met dit tempo "snel door het budget heen zal zijn". De insinuatie dat Ferrari mogelijk de financiële reglementen onder druk zet, zorgde al tijdens de Grand Prix van Groot-Brittannië voor een vrij felle reactie van Ferrari-teambaas Frédéric Vasseur.
Tijdens de persconferentie op Silverstone was Vasseur niet te spreken over de suggesties vanuit Mercedes. "Wanneer Red Bull of Mercedes iets ontwikkelen, worden ze gezien als genieën. Maar wanneer wij iets ontwikkelen, worden we beschuldigd van valsspelen", beet de Fransman van zich af. Ferrari heeft volgens Vasseur niet meer onderdelen geïntroduceerd dan Red Bull of andere teams hebben gedaan en werkt volledig binnen de financiële reglementen.
'Vraag maar aan Fred'
In Spa-Francorchamps werd Leclerc het budget cap-onderwerp voorgelegd. De Monegask toonde zich opvallend ontspannen. "Wat dat betreft vertrouw ik Fred meer dan wie dan ook. Natuurlijk wordt er binnen het team ontzettend hard gewerkt om de productie op te voeren en de mensen achter de schermen te stimuleren om zo snel en efficiënt mogelijk met nieuwe updates te komen."
"Ik weet zeker dat Fred daar bovenop zit. Maak ik me zorgen? Nee, helemaal niet. Ik heb volledig vertrouwen in Fred en ik weet dat hij precies weet wat hij doet", vervolgde Leclerc, die de vraag vervolgens liever doorschoof. "Die vraag kun je daarom eigenlijk beter aan Fred stellen dan aan mij", aldus de Monegask tegen onder meer RacingNews365
Max Verstappen rijdt een thuisrace op Spa-Francorchamps. De Nederlander kende veel pech tijdens de vorige race, waardoor hij een podium misliep. Pakt Max tijdens de GP van België wel zijn podium?
Unibet keert liefst 50x jouw inzet uit bij een podium voor Verstappen, Antonelli of Russell!
Voorwaarden van toepassing, alleen geldig voor nieuwe spelers van 24 jaar en ouder. Wat kost gokken jou? Stop op tijd 18+.
Win 50 x jouw inzet!Meest gelezen
In dit artikel
Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!
+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda
We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.












Praat mee!