De kwalificatie voor de Grand Prix van Monaco is altijd één van de spannendste sessies van het seizoen en ook nu beloofde het een spektakel te worden. Ferrari was namelijk het sterkst op vrijdag, maar tijdens de afsluitende oefensessie liet WK-leider Kimi Antonelli zijn tanden zien met de snelste tijd. En wat konden Max Verstappen en Red Bull in het prinsdom?
Verstappen betrad als laatste het circuit in Q1, waardoor een eerste indicatie even op zich liet wachten. Charles Leclerc trapte het bal af bij de toppers met een 1:14.1, een tijd waar ook de Mercedessen nog niet aan kwamen. De coureurs bleven echter rijden en de rondetijden doken naar beneden. Ook Verstappen meldde zich in de top vijf bij zijn eerste poging.
De 1:14.1 werd een 1:13.3 voor Leclerc, die zo heel sterk opende en Lando Norris op vier tienden reed. De Brit dichtte het gat wel een beetje, maar Leclerc bleef constant pareren. Verstappen sprong vier minuten voor het einde naar P2 en mengde zich ook in het spel. George Russell had ondertussen last van wat problemen met de remmen.
Niet veel later zorgde een touché van Gabriel Bortoleto met de muur voor een gebroken ophanging en een daaropvolgende rode vlag, wat de plannen van de teams flink in de war gooiden. Er stonden nog maar twee minuten op de klok, dus voor de achterhoede werd het haasten. Esteban Ocon, Sergio Pérez, Oliver Bearman, Valtteri Bottas, Fernando Alonso, en Lance Stroll zouden uiteindelijk sneuvelen.
| # | Coureur | Team | Tijd | Band |
|---|---|---|---|---|
| Resultaten worden geladen... | ||||
Q2 en Q3
In Q2 verscheen Antonelli weer bovenaan, ongeveer anderhalve tiende voor Norris en Leclerc. Verstappen kende een mindere eerste run, maar ging er daarna eens goed voor zitten. Hij kwam maar 62 duizendsten tekort om Antonelli van P1 te stoten. Ondertussen klaagde Russell flink op de boordradio, want P8 op zes tienden achterstand was zeker niet wat hij wilde.
Uiteindelijk toonde Q2 wel aan dat de topteams bijzonder dicht bij elkaar zaten. Verstappen ramde er nog een zeer knappe 1:12.499 uit en was bij het vallen van de vlag twee tienden sneller dan Antonelli en Isack Hadjar. Voor Alex Albon, Carlos Sainz, Nico Hülkenberg, Franco Colapinto, Arvid Lindblad en de gecrashte Bortoleto viel het doek.
Daarna barstte de strijd om poleposition los in Q3. Na de eerste runs was het Antonelli die bovenaan stond, maar het verschil droeg welgeteld één duizendste met Verstappen. Hamilton bezette de derde plaats, voor Norris en Russell. Leclerc had een foutje gemaakt, waardoor alles afhing van de laatste poging.
Ferrari stuurde de Monegask vroeg naar buiten om hem ruimte te geven voor een goede ronde. Leclerc sprong ook zeer knap naar P1, maar het was niet genoeg voor pole. Antonelli troefde de razendsnelle Verstappen namelijk met 43 duizendsten af. Hamilton werd derde, voor Leclerc, die nog de muur raakte.
Wie schittert er in de straten van Monaco? Kan Max Verstappen weer een podiumplaats behalen en schitteren Charles Leclerc en Kimi Antonelli?
Unibet keert liefst 50 x jouw inzet uit bij een podiumplaats van Max, Kimi of Charles!
Voorwaarden van toepassing, alleen geldig voor spelers van 24 jaar en ouder. Wat kost gokken jou? Stop op tijd 18+.
Win 50x jouw inzetMeest gelezen
In dit artikel
Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!
+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda
We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.












Praat mee!