Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Helmut Marko

Marko voorziet winstscenario voor Verstappen: "Dan is Max de sterkste"

Met een achterstand van 49 punten lijkt het niet heel realistisch dat Max Verstappen dit jaar zijn vijfde titel op rij weet te pakken in de Formule 1. Dat weet Helmut Marko ook, maar de Oostenrijker ziet ook één scenario waarin de Nederlander wel de sterkste is.

Verstappen Norris Spain
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © XPBimages

Na de zomerstop was Max Verstappen lange tijd bezig met een knappe comeback om zich weer van voren te melden in de strijd om de rijderstitel. De Nederlander keek na de race in Mexico nog tegen een achterstand van 36 punten aan ten opzichte van WK-leider Lando Norris. 

Maar nadat Verstappen weekenden achter elkaar inliep op de leider in het kampioenschap, kwam die reeks in Brazilië ten einde. De viervoudig wereldkampioen eindigde zowel in de sprintrace als de hoofdrace achter de McLaren-coureur, waardoor hij nu een gat van 49 punten moet overbruggen. 

Red Bull-adviseur Helmut Markol laat zijn licht schijnen op de titelstrijd in de Formule 1. Want hoe kan Verstappen nog 49 punten goedmaken in drie Grands Prix en één sprintrace? "Op eigen kracht gaat dat niet meer lukken. Daarvoor moet Norris uitvallen, of beide McLarens", vertelt Marko bij oe24.

Marko complimenteert 'sensatie' Red Bull

Mocht het zover komen dat de titelstrijd uitgevochten wordt in Abu Dhabi, tijdens de laatste race van het jaar, weet Marko wel wie er komt bovendrijven. "Dan is Max de sterkste. Maar we moeten onszelf niets wijsmaken: McLaren heeft de snelste auto. We zijn alleen supersnel als alles klopt. Als dat niet het geval is, krijg je een ramp zoals we die hadden in de kwalificatie in Brazilië."

Toch is de 82-jarige adviseur niet rouwig als de wereldtitel niet wordt gepakt. "We hoeven niet verdrietig te zijn. We waren nergens en zijn erin geslaagd terug te komen. Het is al een sensatie dat we weer competitief zijn. Dat de wereldtitel dan nog mogelijk was geweest, is een ander verhaal. En volgend jaar doen we een nieuwe poging."

Praat mee!

x
GP Las Vegas Verstappen zet journalist op zijn plek: "Ik vind dit een hele rare vraag"