Max Verstappen klaagt het hele weekend al over een stuiterende auto en banden die niet goed in het werkvenster gebracht kunnen worden. Zodoende kwakkelde hij ook richting de zesde tijd in de kwalificatie, iets waar hij zelf over verrast was, want naar eigen zeggen ging zijn laatste ronde ineens wel prima. Ondertussen kwalificeerde Isack Hadjar zich als zevende, waarbij de Fransman juist de schuld bij zichzelf legde.
Deze situatie zorgt bij de analisten van Sky Sports F1 voor de nodige verbazing. Vooral Jamie Chadwick, voormalig Formule W-kampioen, vindt het bijzonder dat de auto van Verstappen nog altijd niet in het juiste werkvenster zit:
"Max zei dat hij de wijzigingen in de afstelling niet echt in de juiste richting vond gaan, dus er lijkt verwarring te heersen over wat ze precies aanpassen, waarom ze dat doen en wat het verwachte effect daarvan is. Vanuit Max’ kant zijn er de gebruikelijke klachten over remmen, terugschakelen en de balans van de auto. Isack Hadjar heeft daar dit weekend goed grip op gekregen in vergelijking met eerdere weekenden. Hij denkt ook dat er zelf nog meer uit te halen valt dan hij nu laat zien."
Verschil met 2025
Daarnaast ziet Chadwick dat Verstappen en Hadjar anders kijken naar het afstellen van de auto: "Ik denk dat iemand als Max soms heel goed weet hoeveel tools hij tot zijn beschikking heeft om het maximale uit de auto te halen. Hij is zich daar heel bewust van en probeert altijd het maximale uit het pakket te halen."
"Isack komt wat frisser binnen, in zijn tweede jaar in de Formule 1. Hij realiseert zich denk ik niet altijd dat hij meer van die tools tot zijn beschikking heeft, dus hij probeert vooral het maximale uit zichzelf te halen. Zijn referentiepunt is ook altijd hijzelf, en dat is eigenlijk heel verfrissend. Dat hoor je niet vaak van Formule 1-coureurs."
Chadwick ziet verder ook het verschil met vorig jaar, toen Verstappens veelal werd geprezen om zijn vaardigheid om de auto van de een op de andere dag dusdanig aan te passen dat die ineens wel naar behoren werkt. Dit jaar lijkt hem dat simpelweg niet te lukken:
"Vanuit Max’ perspectief klinkt het alsof er op dit moment weinig echt lijkt te werken. Vorig jaar zag je nog vaak dat ze dingen heel snel en effectief konden omdraaien gedurende het weekend. Maar nu lijkt het alsof alles wat ze proberen en waarvan ze denken dat het werkt, juist niet werkt. Het lijkt alsof ze de auto helemaal omgooien en weer terugzetten, en het geeft hem nog steeds niet wat hij nodig heeft, zoals bijvoorbeeld met de achtervleugel."
Denk jij dat Verstappen, Russell of Antonelli in de top 3 rijdt in Canada? Pak bij Unibet maar liefst 50x je inzet!
Voorwaarden van toepassing, alleen geldig voor spelers van 24 jaar en ouder. Wat kost gokken jou? Stop op tijd 18+.
Win 50 keer jouw inzet!Meest gelezen
In dit artikel
Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!
+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda
We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.














Praat mee!