Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Max Verstappen

Palmer oneens met Verstappen: "Dat rechtvaardigt de beslissing van Red Bull"

Max Verstappen wilde eigenlijk uit de pitstraat starten voor de Grand Prix van Groot-Brittannië, maar daar ging Red Bull niet in mee. Voormalig F1-coureur Jolyon Palmer kan de keuze van de Oostenrijkse renstal juist wel begrijpen.

Verstappen Mekies Barcelona
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © XPBimages

Het Grand Prix-weekend op Silverstone was zeker niet het weekend van Max Verstappen. De Nederlander zat er geen moment echt lekker in en crashte tot overmaat van ramp uit de race. Net als tijdens de kwalificatie in Oostenrijk waren er problemen met het sluiten van de achtervleugel, waardoor Verstappen de broodnodige downforce miste. Hij kon zijn bolide niet meer corrigeren en eindigde ver in de grindbak.

Voormalig F1-coureur Jolyon Palmer geeft zijn kijk op de situatie rond Verstappen. "Max had problemen met de power unit en was niet tevreden met de balans. Dan is er dat terugkerende probleem dat zijn actieve aerodynamica niet goed sluit op de achtervleugel, en dat is wat hem van de baan af stuurde", vertelt Palmer in de F1 Nation-podcast.

"Het kwam al naar voren tijdens de kwalificatie in Oostenrijk, en nu gebeurt het weer: het sluit niet goed aan wanneer hij de bocht ingaat die bij Stowe op hoge snelheid wordt genomen. Dat is behoorlijk erg. Hij heeft zo hard gewerkt en reed eigenlijk een geweldige race."

"Hij lag op koers voor een podiumplaats aan het einde, maar er is geen kans om de auto te redden als je geen downforce aan de achterkant hebt. Hij wilde de race eigenlijk niet vanaf de grid beginnen. Hij wilde een nieuwe power unit nemen, zo ontevreden was hij over zijn prestaties op de rechte stukken."

'Dingen in twijfel trekken'

Uiteindelijk werd besloten om de krachtbron niet te wisselen, waardoor Verstappen 'gewoon' vanaf P7 startte. Daar was de Nederlander niet blij mee, maar Palmer steunt de beslissing van de Oostenrijkse renstal. "Als je ernaar kijkt, vind ik eigenlijk dat het feit dat hij op weg was naar een derde plaats voordat hij uitviel, de beslissing van Red Bull om hem op de startgrid te houden wel rechtvaardigt."

"Het is moeilijk voor te stellen dat hij vanuit de pitstraat beter zou presteren. Dan zou hij natuurlijk een nieuwe krachtbron erbij krijgen, dus misschien is dat later in het seizoen een voordeel. Het feit dat hij dit allemaal zelfs hardop zegt, en dat hij niet tevreden is..."

"We kennen de contractsituatie van Max, en is hij aan het rondkijken bij andere teams? Hij is duidelijk weer ontevreden over de gang van zaken. En als je tijdens opeenvolgende raceweekenden op hoge snelheid naar achteren wordt geworpen, ga je dingen in twijfel trekken", zegt Palmer tot slot.

Ook interessant:

Het was duidelijk niet het weekend van Max Verstappen en Red Bull. Voor het tweede weekend op rij zorgden problemen met de achtervleugel ervoor dat de Nederlander op een cruciaal moment naast de baan kwam. Verstappen leek woedend, maar moeten we ons zorgen maken over de relatie met Red Bull? Dit en natuurlijk nog veel meer in een kakelverse Formule 1-podcast van RacingNews365, deze keer met Mike Hezemans, Tim Coronel en natuurlijk Joris Mosterdijk.

Liever de podcast in videovorm bekijken? Tuurlijk! Dat kan hier!

Praat mee!

Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!

+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda

We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.

F1-kalender 2026
Race Datum
gbr GP Groot-Brittannië 5 jul 2026
bel GP België 19 jul 2026
hun GP Hongarije 26 jul 2026
nld GP Nederland 23 aug 2026
ita GP Italië 6 sep 2026
esp GP Spanje 13 sep 2026
Volledige kalender
x
Red Bull Verstappen kán onder Red Bull-contract uit