Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Red Bull Racing

Red Bull toont herstel en krabbelt terug in kantlijnkampioenschap

Daar waar Red Bull Racing de afgelopen jaren steevast de beste was wat betreft de pitstops, ging het aan het begin van dit jaar een stuk minder. In Imola toonde de Oostenrijkse renstal echter herstel.

XPB 1346067 Hi Res
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © XPBimages

De afgelopen jaren was Red Bull de dominante factor in de Formule 1. De auto in combinatie met Max Verstappen was vaak onverslaanbaar, maar ook de zaken buiten de auto waren perfect verzorgd. Denk alleen maar aan de juiste strategische calls vanaf de pitmuur en laten we ook zeker niet de pitstops vergeten. Het is makkelijk om een voorsprong of positie uit handen te geven door een matige of slechte stop, maar bij Red Bull ging het vrijwel altijd van een leien dakje.

Tot het begin van dit seizoen. Vooral pitstops in Japan, Bahrein en Miami bij zowel Verstappen als Yuki Tsunoda gingen de mist in, waardoor er kostbare tijd werd verloren. Er werd daarbij ook snel gewezen naar de rol die de vertrokken sportief directeur Jonathan Wheatley in het geheel speelde, tegenwoordig teambaas bij Stake F1. Feit was dat er hier en daar fouten werden gemaakt, iets wat we in de voorgaande jaren dus niet zagen.

Red Bull won vanaf 2018 telkens de DHL Fastest Pitstop Award, een alternatief kampioenschap in de koningsklasse van de autosport, waarbij hetzelfde aantal punten wordt uitgedeeld voor de snelste pitstops als in een Grand Prix voor de coureurs. Red Bull moest het na de eerste zes races in 2025 echter doen met P6 met slechts 47 punten in die strijd. Na de Grand Prix van Emilia-Romagna ziet de wereld er toch iets anders uit, want Red Bull heeft het gat met de concurrentie aardig gedicht. Bovendien was Red Bull gemiddeld gezien het team dat de minste tijd in de pitstraat doorbracht.

Tekst loopt verder onder de afbeelding.

Herstel

Verstappen wist de race op het iconische circuit te winnen en daarbij ging het dus ook bij de pitstops een stuk beter. Red Bull moest alleen de Ferrari van Charles Leclerc voor zich dulden, die slechts 2.04 seconden stilstond. Tsunoda en Verstappen stonden íets langer stil, maar het scheelde allemaal niet veel: respectievelijk 2.09 en 2.11 seconden. Daarmee pakte het team uit Milton Keynes P2 en P3 wat betreft de pitstops en stijgen ze in het kantlijnkampioenschap.

Red Bull staat nu op P5, slechts vier punten achter Mercedes op P3 en de Oostenrijkse renstal moet 16 punten toegeven op McLaren. Ferrari is nog altijd een klasse apart en staat bovenaan met maar liefst 221 punten. Wat nog een positieve opsteker voor Red Bull is, is het feit dat de twee eerder genoemde stops van Tsunoda en Verstappen in de top tien staan van snelste pitstops van het jaar. Die van Tsunoda komt op P6 terecht, terwijl Verstappen het moet doen met P7.

Bekijk hieronder de tijden van de tien snelste pitstops tijdens de Grand Prix van Emilia-Romagna!

Snelste pitstops tijdens F1 GP Emilia-Romagna

# Coureur Team Tijd (in seconden)
1. Charles Leclerc Ferrari 2.04
2. Yuki Tsunoda Red Bull 2.09
3. Max Verstappen Red Bull 2.11
4. Liam Lawson Racing Bulls 2.13
5. Lando Norris McLaren 2.18
6. Lewis Hamilton Ferrari 2.18
7. Gabriel Bortoleto Stake F1 2.37
8. George Russell Mercedes 2.47
9. Isack Hadjar Racing Bulls 2.50
10. Kimi Antonelli Mercedes 2.52

Ook interessant:

Magische Verstappen bezorgt Red Bull ultieme beloning

In de bossen van Imola klonk onverwachts weer het Wilhelmus voor Max Verstappen. Wat betekent dit voor de nabije toekomst? Is Red Bull terug, of moeten we waken voor vals optimisme?

Praat mee!

x
Bekentenis McLaren doet 'verrassende' bekentenis na verlies tegen Verstappen