Voor George Russell zat de Grand Prix van België er snel op. Hij werd in bocht vijf aangetikt door Lewis Hamilton en viel daardoor uit, al ontstonden daarvoor al problemen aan zijn auto. Bij het uitkomen van de eerste bocht leverde zijn krachtbron namelijk niet genoeg power, waardoor hij snel voorbij werd gereden.
Nu had Russell het hele weekend al moeite met de Mercedes-bolide, die vanaf het begin al kampte met een groot probleem. Zijn snelheid op het rechte stuk zat maar niet mee en was de oorzaak voor de grote achterstand op teamgenoot Kimi Antonelli, die de race uiteindelijk won. De frustratie was dus al groot voor Russell, voor wie het contact met Hamilton de genadeslag bleek.
Dat werd ook meteen duidelijk over de boordradio. "Ik lig eruit! What de fuck was er aan de hand met de SoC (State of Charge, het opladen van de batterij, red.)? Ik had gewoon geen batterij op het rechte stuk! Dit is echt onacceptabel, jongens. Fucking onacceptabel, het hele weekend al!"
Meest gelezen
In dit artikel
Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!
+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda
We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.











Praat mee!