Daarmee was de middag eigenlijk een herhaling van zetten voor Pierre Gasly en Red Bull. De Fransman voerde in de ochtend ook al de tijdenlijsten aan, totdat Antonio Giovinazzi sneller ging. Nog voor de lunchpauze bracht Gasly Red Bull terug aan kop, maar met nog een dik halfuur op de klok was het McLaren-coureur Lando Norris die de koppositie veroverde.
Norris deed dat echter op de zachtere compound, terwijl Gasly zijn snelste ronde op de C3 (de medium-compound) reed. Hij is daarmee de snelste op die bewuste band na vijf testdagen in Barcelona. Net als het tempo was ook het aantal ronden bemoedigend voor Red Bull, Gasly ging 135 keer in de rondte, het vaakst van iedereen. Kevin Magnussen scoorde in dat lijstje met 130 ronden eveneens zeer goed.
De teams die vorige week almaar konden blijven rijden, Ferrari en Mercedes, stuitten vandaag voor het eerst op problemen. Charles Leclerc bleef in de ochtend lange tijd binnen door problemen met het koelsysteem, terwijl Valtteri Bottas in de middag kampte met problemen met de oliedruk. Mercedes besloot de motor te wisselen, maar Bottas hebben we pas in de slotfase van de sessie weer teruggezien.
Problemen waren er echter ook voor de dagsnelste, Lando Norris. De McLaren-coureur viel tot twee keer toe stil met de MCL34, beide keren met een rode vlag tot gevolg. In de ochtend was een hydraulisch probleem de oorzaak van zijn stilvallen.
Verder naar achteren vallen de namen van de Mercedes-coureurs en die van George Russell op. Lewis Hamilton kwam de baan op met een hagelnieuwe W10, maar wederom beperkte Mercedes zich tot ronden op de hardere compound. Zodoende kwam de wereldkampioen niet aan een tijd onder de 1:20.
Russell valt ondertussen op door een keurig aantal ronden voor het vorige week geplaagde team van Williams. Ja, hij reed zijn snelste ronde op de zachtste compound, maar Williams staat voor de verandering eens niet stijf laatste. Het is te vroeg om te stellen dat het team de testachterstand heeft weggewerkt, maar het team doet tenminste weer echt mee.
| # | Coureur | Team | Tijd | Ronden | Band |
|---|---|---|---|---|---|
| 1. | Norris | McLaren | 1:17.709 | 80 | C4 |
| 2. | Gasly | Red Bull | 1:17.715 | 135 | C3 |
| 3. | Stroll | Racing Point | 1:17.824 | 82 | C4 |
| 4. | Vettel | Ferrari | 1:17:925 | 80 | C3 |
| 5. | Giovinazzi | Alfa Romeo | 1:18.589 | 98 | C4 |
| 6. | Albon | Toro Rosso | 1:18.649 | 102 | C4 |
| 7. | Leclerc | Ferrari | 1:18.651 | 29 | C3 |
| 8. | Magnussen | Haas F1 | 1:18.769 | 130 | C4 |
| 9. | Russell | Williams | 1:19.662 | 119 | C5 |
| 10. | Ricciardo | Renault | 1:20.107 | 76 | C2 |
| 11. | Bottas | Mercedes | 1:20.167 | 6 | C2 |
| 12. | Hamilton | Mercedes | 1:20.332 | 83 | C2 |
| 13. | Hulkenberg | Renault | 1:20.348 | 80 | C3 |
Ontvang het laatste F1-nieuws van RacingNews365 nu ook in je Google overzicht! Klik op onderstaande link en je ziet jouw favoriete F1-site nu nog vaker verschijnen. Zo mis je niets van het nieuws, analyses, interviews en scoops.
Volg RacingNews365 in GoogleMeest gelezen
In dit artikel
Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!
+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda
We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.











