Terwijl Lewis Hamilton een tijdstraf van 10 seconden kreeg voor het behalen van een voordeel buiten de baan, bleef Max Verstappen straffeloos na het afsnijden de eerste chicane bij de start. "Dat was geen vergissing, zoals Verstappen zelf beweerde, maar een uitgekiend plan", oordeelt F1-analist Christian Danner tegenover Motorsport-Magazin. "Hij wist precies wat hij deed. Hij heeft dat ingecalculeerd."
Hamilton ging na een duel met Verstappen van de baan en reed door het gras om zijn positie te behouden. De racecommissarissen oordeelden dat hij hiermee een aantoonbaar voordeel had behaald. Danner vindt de straf gerechtvaardigd, maar te hoog: "Ik vind dat het te hard was. Vijf seconden was afdoende geweest."
George Russell uitte na de startchaos felle kritiek toen hij om straffen vroeg voor Verstappen en Charles Leclerc. "Ik dacht dat we Formule 1-races reden en geen grasmaaier-races", zei de Mercedes-coureur later op televisie. Zijn woede was volgens Danner begrijpelijk.
"Deze Verstappen-actie was een beetje harakiri, aan de buitenkant en door het gras. Anderen voegen netjes in, vertragen normaal en doen geen gekke dingen en dan komt die ene kerel voor je neus terug de baan op", verklaart de expert Russells frustratie.
Tactisch meesterwerk van Verstappen
Toch was er een cruciaal verschil met Hamilton. Verstappen zat al vóór Russell voordat hij van de baan ging en verschafte zichzelf geen voordeel. "Hij wilde langs de twee Ferrari's komen, dat lukte niet. Toen schakelde hij over op plan B. Daarom bewonder ik Verstappen. Hij is uitgekookt", prijst Danner de Nederlander.
De RB21-coureur gaf uiteindelijk alleen een gewonnen positie terug aan Hamilton en bleef ongestraft, wat nogmaals zijn racecraft onderstreept.
Meest gelezen
In dit artikel









Praat mee!