Als er een overtreding is begaan, bijvoorbeeld het negeren van gele vlaggen of het veroorzaken van een crash, dan worden er in de Formule 1 straffen uitgedeeld. Naast gridstraffen en boetes krijgen de coureurs in deze gevallen vaak strafpunten op hun superlicentie.
Een paar strafpunten zullen geen groot verschil maken, maar wie de twaalf aantikt, heeft een probleem. Bij twaalf strafpunten volgt een pittige straf, namelijk een schorsing van één Grand Prix. De strafpunten verdwijnen exact één jaar na de overtreding weer.
Na een tumultueus seizoen voor Max Verstappen in 2021 moest hij afgelopen jaar oppassen. Erg lang stond de Nederlander zeer hoog in de strafpunten lijst, maar tegen het einde van dit jaar zag hij vrijwel alle strafpunten verdwijnen van zijn superlicentie. Met slechts twee puntjes is Verstappen de komende tijd weer veilig.
Dit kan echter niet gezegd worden over voormalig Red Bull- en AlphaTauri-coureur Pierre Gasly. Hij zal in 2023 op moeten passen bij zijn nieuwe werkgever. Alpine zal er niet héél blij mee zijn, want de Fransman mag tot en met eind mei volgend jaar nog maar een puntje op zijn licentie krijgen. Daarna volgt een schorsing.
Er is overigens nog nooit een Formule 1-coureur geschorst vanwege het verzamelen van twaalf strafpunten. Het strafpuntensysteem werd ingevoerd in 2014. Twee jaar eerder zagen we de laatste schorsing in de koningsklasse. Romain Grosjean werd na de GP van België geschorst omdat hij een monstercrash veroorzaakte tijdens de racestart op Spa-Francorchamps. Niet veel later werd het strafpuntensysteem bedacht.
Hieronder vind je een overzicht van de F1-coureurs en huns strafpunten. Coureurs met een * achter hun naam hebben nog strafpunten, maar zullen volgend jaar niet actief zijn in de koningsklasse.
Strafpunten Formule 1-coureurs (december 2022)
Coureur | Strafpunten | Verloopdatum eerstvolgende |
---|---|---|
Gasly | 10 | 22 mei 2023 |
Ricciardo* | 8 | 26 maart 2023 |
Stroll | 8 | 10 april 2023 |
Albon | 7 | 27 maart 2023 |
Alonso | 6 | 8 mei 2023 |
Ocon | 5 | 20 maart 2023 |
Latifi* | 5 | 12 juni 2023 |
Zhou | 4 | 27 maart 2023 |
Tsunoda | 4 | 3 juli 2023 |
Russell | 4 | 10 juli 2023 |
Magnussen | 3 | 8 mei 2023 |
Norris | 3 | 10 juli 2023 |
Schumacher* | 3 | 23 oktober 2023 |
Perez | 2 | 2 oktober 2023 |
Verstappen | 2 | 13 november 2023 |
Vettel* | 2 | 10 juli 2023 |
Leclerc | 1 | 9 oktober 2023 |
Bottas | 0 | - |
Hamilton | 0 | - |
Sainz | 0 | - |
Hulkenberg | 0 | - |
De Vries | 0 | - |
Claim nu een van de 15.000 McLaren F1-team caps! OKX heeft speciaal voor de Nederlandse fans een toffe actie opgezet! Meld je nu aan bij OKX en claim jouw cap. Maak bovendien kans op een VIP Experience voor de race op Zandvoort!
Claim jouw cap!Meest gelezen
In dit artikel
Praat mee!
Bob van Vooren
Off topic: Misschien is het leuk/aardig voor RN365 om álle coureurs voor 2023 te vermelden, het staat nu toch al vast wie wie is en waar ze rijden, (het is nu bijna 23, dus leuk bij elkaar. Verstappen-Perez - RedBull LeClerc- Sainz - Ferrari Russel - Hamiton - Mercedes Gasly - Ocon - Alpine Norris - Piastriy - Mc Laren Bottas-Zhou - Alfa Romeo Allonzo - Stroll - Aston Martin Hulkenberg - Magnussen - Haas De Vries - Tsunoda - Alpha Tauri Albon - Sargeant - Williams Graag met de juiste foto's Bedankt !!
Dit bericht is aangepast op:
rvan-roest1507391332
Huh, Lewis en Carlos geen strafpunten? Ze waren naar mijn idee beiden bij meerdere incidenten betrokken in 2022 waarbij ze ook schuldig bevonden zijn of heb ik het (waarschijnlijk wel dus) verkeerd?
hvr
dat Lewis 0 strafpunten heeft is nogal logisch die word echt niet bestraft wat ja dan weet je het he hij zal van de bergen schreeuwen dat hij gediscrimineerd word omdat hij gekleurd is mag hopen dat hij volgend jaar totaal op een bult word gereden door russel niet dat ik fan ben van russel want die heeft ook al van die vuile trekjes ( je zou haast denken dat het komt door een Duitse omgeving ) maar ik zie hem liever dan die jankerd van een Lewis
Seerwijz
Dat zou het mooiste scenario zijn maar dat gaat denk ik helaas niet gebeuren, Lewis is toch wel iets beter dan Russel in mijn ogen. En hij heeft het geluk aan zijn ****** hangen, en hulp van de FIA enz. Dat verklaart gelijk waarom hij 0 punten heeft.
Dit bericht is aangepast door de redactie.
hvr
helemaal mee eens jammer genoeg