Een zesde plaats in de sprintrace en een zevende plaats in de kwalificatie: dat waren de resultaten van Max Verstappen op zaterdag in Silverstone. De weg naar boven leek ingeslagen door Red Bull, maar de RB22 heeft te maken met fundamentele problemen op het snelle Britse circuit.
In gesprek met diverse media, waaronder RacingNews365, geeft de Nederlander nog wat extra uitleg over de problemen van de auto dit weekend: "De auto voelde vrijdag al niet goed aan en zaterdag hebben we daar eigenlijk geen verbetering in weten te vinden. Het was dus min of meer hetzelfde verhaal."
"Daarnaast waren we op de rechte stukken om de een of andere reden ook gewoon veel te langzaam. Vanaf de eerste ronde had de auto aan mijn kant van de garage minder vermogen. Op een circuit als dit is dat natuurlijk extra pijnlijk, omdat je veel tijd vol gas doorbrengt. Daardoor verbruik je ook meer batterij-energie, wat vervolgens in de laatste sector een nog groter effect heeft. Vanaf bocht 15 had ik eigenlijk helemaal geen vermogen meer."
Schrijnend probleem
Deels is er dus een probleem met de auto. Aan de andere kant ligt het circuit ook niet bij de karakteristieken van de auto, iets wat Verstappen aantoont met een vrij schrijnend voorbeeld: "We zijn op dit soort circuits inderdaad niet op ons best."
"Daarnaast was de balans van de auto dit weekend gewoon niet goed. Tijdens de sprintrace werden we in de snelle bochten compleet zoek gereden. George (Russell, red.) kwam zelfs in vuile lucht dichterbij in de snelle secties, en dat zegt eigenlijk al genoeg. Maar ook in de langzame bochten ben ik het hele weekend niet tevreden geweest over hoe de auto aanvoelde. Er is duidelijk iets mis", verzucht Verstappen tot slot.
Denk jij dat Max Verstappen, Kimi Antonelli of Lewis Hamilton in de top 3 rijdt? Pak bij Unibet maar liefst 50x je inzet!
Voorwaarden van toepassing, alleen geldig voor nieuwe spelers van 24 jaar en ouder. Wat kost gokken jou? Stop op tijd 18+.
Claim jouw bonus!Meest gelezen
In dit artikel
Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!
+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda
We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.












Praat mee!