Max Verstappen kroop in Q2 nog door het oog van de naald, maar wist in de strijd om poleposition direct te imponeren. Hij bleef op schootsafstand van beide Mercedes-coureurs, die ogenschijnlijk in een snellere auto reden. In een ultieme poging om onder de tijd van George Russell en Kimi Antonelli, en daarna ook Charles Leclerc en Lewis Hamilton te duiken, zocht hij de absolute limiet op.
Helaas voor de Nederlander ging hij in bocht 9 net over die limiet heen. De achterkant van de RB22 stapte uit en Verstappen kon hem niet meer opvangen. Hij werd een passagier in zijn eigen auto en eindigde in de bandenstapels. Ondanks de crash van Verstappen waren Karun Chandhok en Jamie Chadwick onder de indruk van de viervoudig wereldkampioen.
"Ja, absoluut. Max heeft zichzelf daar echt in de strijd teruggebracht door alweer een briljante ronde te rijden op nieuwe banden in Q2, waardoor hij zich weer op gelijke voet in de mix bracht. Op zijn laatste ronde keek ik naar de eerste twee sectoren en daar lag hij iets achter op wat Russell deed, dus ik denk niet dat hij poleposition had gehaald. Zoals hij zelf zei, was P3 waarschijnlijk het maximum dat erin zat", aldus Chandhok bij Sky Sports F1.
Jamie Chadwick beaamt dat: "Ik heb het gevoel dat ik niet meer verrast zou moeten zijn door Max wanneer hij dit soort dingen doet. Het is gewoon Max. Hij levert precies op het moment dat het nodig is."
"Wat we in Q2 zagen, was vooral de strategie om hem niet uit te sturen. Daardoor kwamen ze op de rand van uitschakeling, maar het gaf hem wel die extra set banden. Dat zorgde voor een heel sterke eerste run in Q3, en hij was ook op weg naar een goede tweede ronde, totdat hij van de baan vloog."
Max Verstappen komt dit weekend in actie op de Red Bull Ring. Het team heeft een grote upgrade meegenomen. Is het genoeg voor een podiumplaats of zelfs de zege?
Win bij Unibet 50x je inzet bij een podiumplaats voor Verstappen, Antonelli of Hamilton!
Voorwaarden van toepassing, alleen geldig voor nieuwe spelers van 24 jaar en ouder. Wat kost gokken jou? Stop op tijd 18+.
Win 50 keer je inzet!Meest gelezen
In dit artikel
Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!
+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda
We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.












Praat mee!