Christopher Haase beleefde tijdens de NLS2-race op de Nürburgring-Nordschleife het duel van zijn leven. De Audi-coureur schreef geschiedenis door als eerste rijder ooit Max Verstappen in te halen op de legendarische omloop. Met een paar dagen afstand blikt Haase terug op de bijzondere dynamiek van hun gevecht.
"Eerlijk gezegd voelt het twee dagen later nog beter", opent Haase in gesprek met Motorsport-Total. Vooral de skills van de viervoudig Formule 1-wereldkampioen maakten indruk: "Zijn precisie in de 'dirty air' moet ik echt aankaarten."
"Dat zie je niet vaak. In bochten als de Mutkurve, Pflanzgarten of Flugplatz steekt hij er echt bovenuit. Ik heb zelden meegemaakt dat iemand in de vuile lucht zo dicht kan blijven volgen."
Ook het tactische vernuft van Verstappen viel op: "Het is waanzinnig hoe Max met zijn beperkte ervaring het verkeer bij het lappen kan lezen. Hij had echt gevoel voor de situaties en viel direct aan zodra hij merkte dat hij ergens een klein voordeel had."
Met zijn inhaalactie wist Haase de leiding over te nemen door Verstappen vroeg op de Döttinger Höhe te verschalken, nadat de Nederlander bij Galgenkopf even van het gas moest. "Ik denk dat ik in tijden niet zoveel plezier heb gehad tijdens een race."
"Als je achteraf van je hele omgeving hoort wat voor draagvlak dit heeft, dan is dat een buitengewone situatie. Het toont de waardering voor onze sport, en daar moet ik Max ook een beetje dankbaar voor zijn, dat hij dit naast zijn drukke schema doet."
Tweede startplaats niet ideaal
Over de start van de race geeft hij aan dat hij gokte op het gebrek aan ervaring van Verstappen bij het opwarmen van de banden: "Ik heb in de opwarmronde extra opgelet dat de banden direct bij de start in het optimale venster zaten. Als je op de tweede plaats staat bij een rollende start, heb je altijd een nadeel omdat je moet kijken wat de polesitter doet."
Verstappen moest op iets minder warme banden inderdaad liften, en Haase profiteerde. Uiteindelijk wist Verstappen de positie terug te pakken via een tactisch steekspel: "Dat is een typische situatie waarin je met de 'side draft' werkt."
"Ik dacht dat ik het zo getimed had dat ik de neus er in Tiergarten net voor zou hebben, maar dat lukte net niet. Hij had een bandlengte voorsprong aan de binnenkant. Op dat moment had ik verloren; dan heeft het geen zin meer om met risico door te zetten."
Ook interessant:
Van een Mercedes GT3 naar de Red Bull RB22: Max Verstappen heeft geen enkel weekend vrij. Tom Coronel, Ruud Dimmers en Joris Mosterdijk loven de Nederlander in een gloednieuwe aflevering van de RacingNews365 Formule 1-podcast!
Meest gelezen
In dit artikel







Praat mee!