Voor Max Verstappen en Red Bull had de eerste testdag in Bahrein bijna niet beter kunnen verlopen. De 28-jarige Nederlander reed 136 ronden, meer dan twee raceafstanden, en noteerde de tweede tijd. Alleen Lando Norris was een ruime tiende sneller, maar dat is momenteel van ondergeschikt belang. Verstappen reageert tevreden.
"We hadden een goede dag", vertelt Verstappen. "We hebben veel ronden kunnen rijden en verschillende programma's getest. Red Bull Ford Powertrains is nog een volledig nieuw project in vergelijking met anderen, dus we hebben nog ontzettend veel te leren en uit te zoeken voor de eerste race."
Maar dat verloopt naar wens, vervolgt Verstappen. "We hebben veel testprocedures doorlopen die we tijdens een raceweekend kunnen tegenkomen. Dat is misschien eenvoudiger voor een ervaren motorfabrikant, maar als je nieuw bent, moet je alles testen."
Bahrein versus Barcelona
Verstappen testte echter nog veel meer. "Natuurlijk hebben we ook veel 'normale' ronden gereden. Iedereen rijdt compleet verschillende programma's, dus we richten ons niet op rondetijden of de standen, maar op het begrijpen van de auto en de banden."
"Het circuit is totaal anders dan in Barcelona, dus het is goed om die vergelijking te hebben. Als ik naar de dag kijk, verliep alles prima en kwamen we geen problemen tegen, wat het belangrijkste was. Nu kan ik uitkijken naar vrijdag om te zien wat we nog meer kunnen leren", sluit Verstappen af.
Meest gelezen
In dit artikel










Praat mee!