Hoewel de algemene aanpak bij Mercedes eerder nog in het teken stond van zo min mogelijk teamorders, greep het team in Zandvoort toch in. George Russell reed op P2, op oudere harde banden, maar zag teamgenoot Kimi Antonelli in rap tempo dichterbij komen op nieuwere softs. Een strijd om baanpositie leek onvermijdelijk, maar Mercedes greep op tijd in. Russell en Antonelli wisselden posities en zo sleepte de Duitse renstal uiteindelijk een podium binnen.
Teambaas Toto Wolff legt in gesprek met Viaplay uit dat de keuze voor teamorders niet uit het niets kwam. "Zo doen we het al vijftien jaar. In de ochtend hadden we al besproken dat we geen tijd wilden verliezen aan elkaar, ongeacht wie dan tijd verliest. We hebben geprobeerd de beste positie te verdedigen. Dat klinkt hard, ook om die call dan door te geven. Maar dat is onderdeel van de basis van dit team."
Uiteindelijk kan Wolff daardoor tevreden zijn met het resultaat. "Ik ben wel blij, ja. Ik had natuurlijk gehoopt dat we deze race konden winnen, maar P2 en P3... Als je naar Ferrari kijkt, hebben wij als team meer punten gepakt en onze voorsprong in het constructeurs- en rijderskampioenschap vergroot. Dat is goed."
Geen frustratie
In gesprek met onder meer RacingNews365 gaat Wolff er verder op in. De Oostenrijker krijgt de vraag of hij denkt dat dit moeilijkheden gaat opleveren tussen zijn coureurs, maar daar wil hij niets van weten. "Teamorders zijn altijd wreed, maar we hebben het er wel altijd over. Op zondagochtend hadden we al afgesproken dat we als team geen tijd wilden verliezen aan elkaar."
Het kwam eerder dit seizoen namelijk weleens voor dat Mercedes cruciale punten verloor door geen teamorders te geven, een fout die het team in de toekomst wil voorkomen. "Als de concurrentie in onze nek hijgt... We zagen het eerder dit jaar met Ferrari, ik denk in Shanghai. Je verliest dan gewoon zoveel tijd en daarmee verlies je ook punten. Dat is waarom we uit voorzorg hebben besproken daar proactief mee om te gaan, om te voorkomen dat we punten verliezen."
Wolff verzekert echter dat het team geen voorkeuren hanteert wat teamorders betreft. "Vandaag was het niet heel lastig om die beslissing te nemen. Kimi reed in eerste instantie namelijk al voor George tot zijn pitstop, en die orde hebben we gewoon hersteld na de pitstop. In dat opzicht is alles volkomen normaal, en andersom hadden we het ook zo gedaan."
Meest gelezen
In dit artikel
Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!
+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda
We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.











Praat mee!