Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
McLaren

Coulthard houdt gepassioneerd betoog over 'ongemakkelijke' teamorder: "Dit voelt als manipulatie"

David Coulthard heeft een zure nasmaak overgehouden aan de teamorder van McLaren in Italië. De voormalig F1-coureur heeft het gevoel dat het resultaat van de GP van Italië is gemanipuleerd door Oscar Piastri en Lando Norris van plek te laten wisselen.

David Coulthard Zandvoort
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © XPBimages

De pitmuur van McLaren besloot de teamorder in te zetten, omdat Lando Norris niet zelf schuldig was aan het feit dat hij P2 aan Oscar Piastri verloor. En zo geschiedde. Piastri ging keurig van zijn gas, zij het met tegenzin, waarna de onderlinge verhoudingen weer hetzelfde waren als voor de pitstops. Een logisch besluit volgens de renstal, al zijn de meningen over de actie verdeeld.

Ook David Coulthard laat van zich horen. De Schot, die tussen 1996 en 2004 voor het team uit Woking reed en destijds zelf ook te maken kreeg met teamorders bij McLaren, zag zijn racehart bloeden na de actie. Bij Channel 4 hield hij een gepassioneerd, maar kritisch, relaas over de beslissing van McLaren. "Als jongetje dat met deze sport is opgegroeid, wil je gewoon wiel-aan-wiel racen zien", zo start Coulthard. "En ja, soms ben je betrokken bij een incident. En soms gaan motoren ook kapot, dat hoort erbij."

"Maar dit voelt toch een beetje alsof het resultaat wordt gemanipuleerd, en dat geeft me een ongemakkelijk gevoel. Het is binnen de regels, en McLaren mag dit natuurlijk doen. En eerlijk is eerlijk: ze gaan dit jaar de constructeurstitel én het wereldkampioenschap voor coureurs winnen. Maar toch denk ik dat je dat beter gewoon op de baan kunt laten uitvechten."

Coulthard durft zelfs zo ver te gaan en te zeggen dat het team zich niet kan inleven in de coureurs: "Als coureur wil je races winnen of een resultaat behalen op eigen kracht. Je wilt het niet cadeau krijgen. Daarvoor beginnen we al op jonge leeftijd met racen."

"En ik denk dat de briljante engineers, de geweldige managers, en de mensen die alles mogelijk maken, dat niet altijd helemaal snappen. Hoe gepassioneerd ze ook zijn en hoezeer dit hun leven is, zij hebben nooit in die auto gezeten. Zij hebben het zweet, de pijn, en de wanhoop nooit zelf ervaren."

"En daarom vind ik dat je race-engineer altijd echt jouw man moet zijn, iemand die er volledig voor jou is. Als diezelfde engineer je vertelt dat je iets moet doen in het belang van je teamgenoot, dan voelt dat gewoon verkeerd. Dat doet pijn", eindigt Coulthard zijn betoog. 

Ook interessant:

Max Verstappen pakte een prachtige overwinning in Italië. Maar wat waren de bepalende factoren voor het onverwachte succes? Joris Mosterdijk, Ruud Dimmers en Mike Hezemans bespreken het in een kakelverse Formule 1-podcast van RacingNews365!

Praat mee!

x
Nordschleife Rosberg verbijsterd door GT3-avontuur Verstappen: "De hele wereld gaat kijken!"