Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Red Bull Racing

Ford profiteert van controversieel F1-reglement: "Meer dan we ooit hadden voorzien"

De motorreglementen in de Formule 1 liggen flink onder een vergrootglas. Ford, de partner van Red Bull, is echter hartstikke tevreden.

Verstappen Miami Q
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © Red Bull Content Pool

Het nieuwe motorreglement van de Formule 1 houdt de gemoederen flink bezig. De coureurs klagen veelvuldig over het vele managen vanwege de invloed van de batterij. Het verschil maken in bochten wordt niet langer beloond, al doet de F1 er met regelwijzigingen alles aan om dat gevoel terug te brengen. Richting 2027 gaat de verhouding tussen de verbrandingsmotor en batterij naar 60/40.

De sport is echter ook al druk bezig om het volgende motorreglement vast te stellen. FIA-president Mohammed Ben Sulayem aast op de terugkeer van V8-motoren in 2030 of 2031, iets waar Ford voorstander van is. Het Amerikaanse merk werkt samen met Red Bull Powertrains.

"Voor de toekomst, het volgende pakket reglementen, denk ik dat de sport de juiste aanpak heeft gekozen om de belanghebbenden te betrekken bij wat belangrijk is en wat er op het spel staat", vertelt topman Mark Rushbrook tegenover Autosport. "Alles waar we deel van uit hebben gemaakt, wat we hier zien, is bemoedigend voor ons."

"De dialoog is gaande en we geloven dat de juiste beslissingen zullen worden genomen. En niets daarvan zal onze toewijding veranderen."

Terugkeer van V8-motoren

Ford ziet een V8-motor dus wel zitten. "Dat zou ons aanspreken. Wat we hebben gezien in de manier waarop Ford onze voertuigen benadert, vooral in de afgelopen jaren nu de normen en eisen voor personenauto's veel regionaler zijn geworden, is dat we volledige verbrandingsmotoren hebben, hybrides van verschillende architecturen, een verschillende balans tussen ICE (verbrandingsmotor) en elektrisch, en volledig elektrisch."

Er wordt dus breed gekeken en geproduceerd. "We moeten bereid zijn om die in verschillende markten over de hele wereld aan te bieden, dus daar hebben we een volledige bibliotheek van."

Het helpt ook in de Formule 1, beaamt Rushbrook. Volgens hem stelt Ford zich flexibel op. "Het geeft ons veel verschillende opties wanneer we racen in verschillende klassen, waaronder de Formule 1. We kunnen het racen nog steeds relevant maken voor wat we ontwerpen, ontwikkelen en verkopen aan onze klanten. We houden van het V8-idee omdat we veel V8-motoren verkopen."

"We houden ook van een elektrificatie-element erin, omdat we veel hybride-voertuigen hebben. En of het nu 50/50, 60/40 of 90/10 is, we zullen nog steeds leren over die integratie van verbranding en elektrisch. We staan daar erg voor open, ook om te helpen met het racen. En nogmaals, het zou onze aanpak of onze toewijding niet veranderen. We zijn blij met de discussies voor de toekomst."

Tevredenheid over huidig reglement

Ford is echter ook tevreden over het huidige reglement, in tegenstelling tot de coureurs en vooral Max Verstappen. "We waren blij met de regels die we nu hebben en met het doorvoeren van de aanpassingen. We halen er nog steeds geweldige waarde uit. Maar zoals ik al zei, we hebben dat vermogen met ons portfolio van aandrijflijnen dat we veel verschillende dingen logisch voor ons kunnen maken."

Tot nu toe levert het Ford meer op dan gedacht, sluit Rushbrook af. "We hebben er meer van genoten dan we ooit hadden voorzien toen we drieënhalf jaar geleden begonnen, en we profiteren er nog steeds enorm van."

Ontvang het laatste F1-nieuws van RacingNews365 nu ook in je Google overzicht! Klik op onderstaande link en je ziet jouw favoriete F1-site nu nog vaker verschijnen. Zo mis je niets van het nieuws, analyses, interviews en scoops.

Volg RacingNews365 in Google

Praat mee!

Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!

+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda

We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.

F1-kalender 2026
Race Datum
can GP Canada 24 mei 2026
mco GP Monaco 7 jun 2026
esp GP Barcelona 14 jun 2026
aut GP Oostenrijk 28 jun 2026
gbr GP Groot-Brittannië 5 jul 2026
bel GP België 19 jul 2026
Volledige kalender
x
Nürburgring Porsche-grootheid neemt hoed af voor 'geweldige' Verstappen: "Max heeft dat bewezen"