Voor Lewis Hamilton zou de Grand Prix van Italië sowieso een zwaar weekend worden. De Ferrari-coureur kreeg na de race op Zandvoort een gridstraf van vijf plaatsen voor te hard rijden onder een dubbele vlag in de verkenningsronden. Uiteindelijk eindigde hij op de vijfde en zesde plaats in de race, zonder echt veel indruk te kunnen maken. Ferrari had het tempo niet.
Toch wordt Hamilton na afloop bekritiseerd door voormalig Ferrari-coureur Jean Alesi. Volgens hem had Hamilton Charles Leclerc moeten helpen tijdens de kwalificatie, om zo een betere startpositie op Monza te bemachtigen.
"Ik vond Hamiltons houding niet goed", vertelt Alesi tegenover Corriere della Sera. "Hij had Leclerc kunnen helpen, en misschien zelfs moeten helpen, tijdens de kwalificatie op zaterdag. Iedereen verwachtte dat Lewis zich zo zou gedragen, zonder dat hem dat zelfs maar gevraagd hoefde te worden. Denk maar aan zijn woorden, het verloop van het seizoen en zijn eerste ontmoeting met de Italiaanse fans."
Alesi sluit zich bij die mening aan. "Ik ben het daarmee eens, ook al zou een betere startpositie op de grid de uitslag van de race voor Ferrari niet hebben veranderd. Het is duidelijk dat we tot volgend jaar zullen moeten wachten, met behoud van ons geloof en ons vertrouwen."
Wel is Alesi positief over Max Verstappen, die de race won. "Verstappen: buitengewoon, vooral tijdens de kwalificatie toen hij de pole pakte, helemaal alleen, zonder gebruik te maken van een slipstream. En daarna was hij zoals altijd agressief bij de start, voordat hij een wijze en correcte houding aannam door de positie terug te geven aan Lando Norris. Vervolgens haalde hij hem weer in en reed hij definitief weg."
Meest gelezen
In dit artikel
Praat mee!