Na de Grand Prix van Brazilië is de uitdaging van Max Verstappen veel groter geworden. Hij kwam na een knappe inhaalrace als derde over de streep, waardoor zijn achterstand op winnaar Lando Norris verder opliep. De Brit staat nu 24 punten voor Oscar Piastri en 49 punten voor Verstappen met nog drie races te gaan. Analist James Hinchcliffe denkt dat Verstappen niet meer meedoet voor de titel.
"Max kwam aan in Brazilië en moest eigenlijk winnen, of op zijn minst beide McLarens verslaan", stelt Hinchcliffe in de F1 Nation-podcast. "Dat deed hij niet. Max ligt uit de titelstrijd. Ik weet dat we dat eerder hebben gezegd en toen weer hebben ingetrokken, maar deze keer geloof ik het echt."
Hinchcliffe ziet vooral een cruciaal scenario voor Piastri. "Ik denk dat Las Vegas zo ontzettend belangrijk gaat zijn voor Oscar, want op papier zou het geen circuit moeten zijn waar hij Lando verslaat, vooral gezien de vorm waarin hij zich nu bevindt. Ik wil ook niet zeggen dat je verwacht dat Oscar vooraan staat in Qatar, maar je zou een zeer spannende strijd verwachten."
"In het beste geval staat hij comfortabel vooraan. Met een sprintrace heb je bovendien meer kans om punten te scoren, dus het is cruciaal dat het gat niet groter wordt voordat ze in Qatar aankomen. Als Lando hem in Las Vegas verslaat, wordt het moeilijker voor Oscar om dat gat weer dicht te krijgen."
Drie zeges?
Hinchcliffe spreekt niet eens meer van een laatste kans voor Verstappen. "Het is niet zijn laatste kans om mee te doen, want kijk naar wat ze in Brazilië hebben gepresteerd. Ze waren nergens, relatief gezien. Sterker nog, niet eens relatief gezien: hij ging eruit in Q1 puur op performance. Dat is nog nooit eerder gebeurd, krankzinnig."
"Maar het team heeft er goed naar gekeken, de auto uit parc fermé gehaald, de nodige wijzigingen doorgevoerd, en kijk wat voor tempo er in de race werd gehaald. Ik denk dat dát is waarom Lando zo gestrest was. Op papier zou Las Vegas Red Bull beter moeten liggen dan McLaren. Op basis van zijn racepace kun je niet stellen dat Max niet om de zege zou kunnen strijden in Qatar."
Hinchcliffe heeft een gewaagde voorspelling in huis. "Er is ook niets dat zegt dat Max niet om de zege kan strijden in Abu Dhabi. Dat is een circuit waarvan we weten dat dat team en die coureur daar heel goed kunnen zijn, ongeacht wat iemand anders doet. Ik denk dat Max de laatste drie races kan winnen, maar ik denk niet dat hij het kampioenschap gaat winnen."
Ook interessant:
Het Formule 1-seizoen nadert zijn einde. In de verlichte straten van Las Vegas zullen veel vragen over het wereldkampioenschap beantwoord gaan worden, met name voor Max Verstappen. Tim Coronel, Ruud Dimmers en Joris Mosterdijk bespreken het allemaal in een kakelverse RacingNews365-Podcast.
Meest gelezen
In dit artikel









Praat mee!