De Grand Prix van Barcelona werd een prooi voor een ontroerde Lewis Hamilton. De Ferrari-coureur reed een sterke race vanaf de tweede startpositie en nam tijdens een virtual safety car de leiding over van George Russell. De snelheid van Hamilton was echter zodanig sterk dat hij ook zonder de voordelige pitstop om de zege had gestreden.
Voor de Brit werd het voordeel in de slotfase nog groter door de uitvalbeurt van Kimi Antonelli. Zodoende liep Hamilton 25 punten in en bedraagt het verschil met de WK-leider nog 41 punten. Het gevolg? Vragen over de titelstrijd voor Ferrari-teambaas Fred Vasseur. De Fransman wil er niets van weten.
"Ik weet niet zo goed of ik wel op dit soort vragen wil reageren", stelt een geïrriteerde Vasseur tegenover onder meer RacingNews365. "Twee weken geleden kreeg ik nog opmerkingen dat alles een ramp was, en nu hebben we het ineens over het wereldkampioenschap."
"Dat is echt de slechtste instelling die ik zou kunnen hebben. We proberen naar Oostenrijk af te reizen met precies dezelfde instelling als in Barcelona, en dus niet over het kampioenschap na te denken of alvast weg te dromen bij nog eens 25 overwinningen. Dat zal ik echt nooit doen."
'Agressief' updatepakket van Ferrari
Vasseur wil ook niets weten van 'agressieve' updatepakketten van Ferrari. Hamilton zei eerder namelijk dat de Scuderia innovatief hoort te zijn. "Ik begrijp het hele concept van 'agressief zijn' niet zo goed. We proberen gewoon performance te vinden. Als ik performance vind zonder agressief te zijn, vind ik het prima."
"Ik denk dat we met de ontwikkeling wel een bepaalde richting op zijn gegaan, zoals met de achtervleugel of de winglet op de uitlaatpijp, dat soort dingen. Dat kun je eventueel agressief noemen. Maar de vorm van de sidepods of de vorm van de motorkap? Dat is voor mij geen kwestie van agressiviteit, dat is gewoon een kwestie van design."
Meest gelezen
In dit artikel
Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!
+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda
We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.











Praat mee!