Pierre Gasly kwam als derde over de finish tijdens de Formule 1 Grand Prix van Monaco, maar viel in de uitslag terug naar P7. De Fransman had namelijk nog twee tijdstraffen van in totaal tien seconden openstaan voor het te hard rijden in de pitstraat.
Alpine ging daar echter niet mee akkoord en diende een protest tegen de uitslag in. Op de vrijdag in Barcelona werd bekend dat de Franse renstal in het gelijk was gesteld en dat Gasly zijn derde positie terugkreeg. Daardoor verloor Isack Hadjar zijn eerste podium in dienst van Red Bull en zakten ook Oscar Piastri, Liam Lawson en Arvid Lindblad een positie.
Hoe kijkt Max Verstappen eigenlijk naar de hele gang van zaken? "Alpine heeft dat natuurlijk aangevochten en andere teams niet. Ik snap wel dat de andere teams denken: waarom wij dan niet? Want het is hetzelfde probleem. Ik snap dat dat dan een beetje raar aanvoelt voor andere teams", aldus de Nederlander tegenover onder meer RacingNews365.
Vervolgens wordt er aan Verstappen gevraagd of de beslissing van de FIA niet tot een gevaarlijk precedent leidt. Je zou namelijk bijna beloond kunnen worden om een straf niet in te lossen. George Russell deed dat bijvoorbeeld wel, waardoor er geen weg terug was.
"George had die straf natuurlijk ook niet ingelost tijdens zijn pitstop (de straf van vijf seconden voor het te hard rijden in de pitstraat, red.). Daardoor krijgt hij die drive through penalty. Als de metingen in eerste instantie fout zijn, dat is natuurlijk het grootste probleem", zegt hij tot slot.
Max Verstappen aast op revanche na een dramatisch verlopen GP van Monaco. Pakt hij weer een podium in Spanje? Unibet keert liefst 50 keer jouw inzet uit bij een podium voor Verstappen, Antonelli of Russell!
Voorwaarden van toepassing, alleen geldig voor spelers van 24 jaar en ouder. Wat kost gokken jou? Stop op tijd 18+.
Speel mee!Meest gelezen
In dit artikel
Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!
+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda
We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.












Praat mee!