Waar de FIA voor 2027 eerst leek in te zetten op een 60/40-verdeling tussen de verbrandingsmotor en de elektrische componenten om de race-actie te verbeteren, zet men nu in op een tussenstap van 58/42, om vervolgens in 2028 naar 60/40 te gaan. Snapt Max Verstappen die keuze?", zo wordt hem gevraagd ten overstaan van onder andere RacingNews365.
"Het is allemaal politiek", stelt Verstappen zonder omhaal. "Het heeft met andere motorfabrikanten te maken. Het is niet zo makkelijk in de Formule 1 om iedereen dezelfde kant op te bewegen."
Compromis als uitkomst
Dat de coureurs zich aan zulke schijnbaar kleine details ergeren - 'is het niet verschrikkelijk irritant?' -, laat zich raden. Verstappen bevestigt dat het altijd al zo is geweest. "Is helaas altijd al zo met alle regels. Dat was met de vorige set nieuwe regels niet anders. Iedereen probeert natuurlijk in zijn eigen voordeel te praten."
Het resultaat van die belangenstrijd is vrijwel altijd hetzelfde: een middenweg die niemand volledig tevreden stelt, maar waarmee iedereen kan leven. Op de suggestie dat de uiteindelijke regelgeving aanvoelt als een compromis om maar een compromis te maken, reageert Verstappen beknopt maar veelzeggend: " Dat is uhh... ja, ja ja."
Max Verstappen aast op revanche na een dramatisch verlopen GP van Monaco. Pakt hij weer een podium in Spanje? Unibet keert liefst 50 keer jouw inzet uit bij een podium voor Verstappen, Antonelli of Russell!
Voorwaarden van toepassing, alleen geldig voor spelers van 24 jaar en ouder. Wat kost gokken jou? Stop op tijd 18+.
Speel mee!Meest gelezen
In dit artikel
Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!
+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda
We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.












Praat mee!