Lewis Hamilton wist de GP van Barcelona te winnen en behaalde daarmee zijn eerste GP-overwinning voor Ferrari en de 106e uit zijn lange F1-carrière. Het is een wereld van verschil vergeleken met vorig jaar, toen de Brit het zichtbaar moeilijk had bij de Scuderia. Hij worstelde dusdanig bij zijn nieuwe werkgever dat velen dachten dat hij ver over zijn piek was en misschien maar een einde aan zijn carrière moest maken.
Dat deed Hamilton niet, en dat blijkt nu de juiste keuze te zijn. De zevenvoudig wereldkampioen is weer opgeleefd en maakt zowaar deel uit van de titelstrijd, al is het nog relatief vroeg in het seizoen.
Voor Jacques Villeneuve, wereldkampioen in 1997, is de opleving van Hamilton een bevestiging van zijn eigen gelijk. De Canadees laat bij Sky Sports F1 weten dat hij nooit heeft begrepen waarom mensen dachten dat Hamilton beter zijn helm aan de wilgen kon hangen.
"Ik heb eigenlijk altijd precies het tegenovergestelde gedacht. Waarom zou hij stoppen? Dat heb ik nooit begrepen. Dat idee van: 'Het is te laat, hij moet met pensioen gaan. Arme man'. Waarom zou hij stoppen als het vuur nog steeds brandt? Veel mensen willen een kampioen herinneren op het hoogtepunt van zijn kunnen. Zodra er dan één of twee mindere seizoenen volgen, doet dat pijn. Niet voor de coureur zelf, niet voor de sportman, maar voor de fans."
"Zij willen hun held niet zien falen. Daarom denken ze: 'Hij moet stoppen, zodat we hem kunnen blijven herinneren op zijn best'. Maar zij zijn niet degene die de sport beoefenen. Ze weten niet wat er intern speelt."
"Je krijgt de kans om voor het grootste team ter wereld te rijden en mee te helpen om het opnieuw op te bouwen. Bovendien verdien je nog steeds tientallen miljoenen per jaar. Waarom zou je dan stoppen?"
Jacques Villeneuve
Ongelijk bewezen
Ondanks dat 2025 vrij dramatisch verliep, is Villeneuve van mening dat het allemaal niet zo erg was als velen deden vermoeden: "Hij reed niet achteraan. Hij kwalificeerde zich niet als laatste. Hij gaf nog altijd alles wat hij had. Alleen was dat vorig jaar niet genoeg, omdat de samenwerking met zijn engineer en het team niet goed werkte."
En dus heeft Hamilton een aantal veranderingen binnen het team proberen door te voeren. Een daarvan is het krijgen van een nieuwe race-engineer. Dat lijkt nu al een goede zet te zijn geweest, ziet ook Villeneuve: "Het is een ontzettend egoïstische sport. Hij heeft de tijd genomen, is vervolgens wat daadkrachtiger geworden, heeft van engineer gewisseld, veranderingen doorgevoerd aan de auto en die uiteindelijk naar zijn hand gezet. Daarmee heeft hij bewezen dat al die critici ongelijk hadden."
"Als het vuur er nog is, verdwijnt talent niet zomaar. De echte vraag is: ben je bereid de offers te brengen? Ben je bereid de tijd en energie erin te steken? Ben je bereid jezelf kritisch te bekijken en te accepteren dat er altijd iemand beter kan zijn, waardoor je kunt blijven leren?"
Vertrouwen
Villeneuve trekt daarnaast parallellen met de overstap van Hamilton van McLaren naar Mercedes in 2013. Die stap deed ook de nodige wenkbrauwen fronzen, maar bleek achteraf een geweldige zet te zijn geweest. En dus roept de Canadees op om een coureur te vertrouwen, wat betreft de keuzes die hij maakt.
"Precies hetzelfde werd gezegd toen hij de overstap maakte van McLaren naar Mercedes. Toen riepen veel mensen: 'Waarom zou hij McLaren verlaten? Hij doet het alleen voor het geld'. En kijk wat er gebeurde. Binnen enkele jaren had hij het team om zich heen opgebouwd en begon hij races en kampioenschappen te winnen. Dat is in feite wat hij nu opnieuw bij Ferrari heeft gedaan."
"Wees daarom altijd voorzichtig met het perspectief van fans. Vaak is dat een heel egoïstische gedachte: ze willen simpelweg niet zien dat hun held kwetsbaar wordt of een moeilijke periode doormaakt."
Nederland hoopt de eerste zege op het WK Voetbal te pakken tegen Zweden. Nieuwe Unibet-spelers ontvangen maar liefst 50x hun inzet als Nederland scoort!
Voorwaarden van toepassing, alleen geldig voor spelers van 24 jaar en ouder. Wat kost gokken jou? Stop op tijd 18+.
Win 50 keer je inzet!Meest gelezen
In dit artikel
Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!
+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda
We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.











Praat mee!