De GP van Italië op Monza was in feite een verrassing, aangezien de dominantie van McLaren, die slechts een week eerder in Zandvoort duidelijk was, werd doorbroken door de poleposition en vervolgens de overwinning van Max Verstappen. Aan de vooravond van de race in Monza was het ondenkbaar dat dit zou gebeuren, vooral gezien de algemene prestaties van de RB21. Het was een auto die voor Monza was uitgerust met de nieuwe vloer, die alleen beschikbaar was voor Verstappen.
De GP van Azerbeidzjan, die dit weekend op het programma staat, zou opnieuw een situatie kunnen laten zien zoals in Monza, waarbij McLaren minder competitief is dan op andere circuits. En dat terwijl de RB21 opnieuw zijn voordeel zou kunnen doen met zijn aerodynamische efficiëntie, die wordt versterkt dankzij de nieuwe vloer. Volgens teambaas Laurent Mekies zou dit onderdeel nu ook beschikbaar moeten zijn voor Yuki Tsunoda, wat de kansen van het team op een flinke hoeveelheid punten vergroot.
Het Baku City Circuit is een circuit dat wordt gekenmerkt door het extreem lange rechte stuk van startfinish, waardoor een low-downforce setup de voorkeur geniet, ondanks het deel van het circuit dat door de oude stad loopt. Veel teams neigen er daarom naar om een aerodynamische configuratie te gebruiken die in feite die van Monza nabootst, met enkele verschillen qua breedte van de vleugelelementen, of afwijkende keuzes met betrekking tot de rijhoogte.
Waar kan Red Bull McLaren uitdagen?
In Monza werd duidelijk dat de aanpassingen aan de Red Bull RB21 als definitief beschouwd moeten worden voor de rest van het seizoen, met slechts lichte aanpassingen om de auto aan te passen aan de specifieke kenmerken van de verschillende circuits. Als we de races analyseren van nu tot en met Abu Dhabi, lijkt het duidelijk dat circuits zoals Baku, Mexico-Stad, Qatar en vooral Las Vegas, opnieuw een sterke RB21 kunnen laten zien.
Daar kan gebruik worden gemaakt van haar scherpste wapen: efficiëntie. En dit zonder dat de zwakke punten van de auto - namelijk een beperkte wendbaarheid in technische secties en een onnauwkeurig balans bij richtingsveranderingen - worden blootgelegd.
Daarentegen is het even duidelijk dat McLaren zijn maximale prestaties zal kunnen tonen op circuits als Singapore, Austin, Interlagos en Abu Dhabi. We moeten benadrukken dat we de recente prestatieverbetering van de RB21 laat komt en niet voldoende is om het verloop van het constructeurskampioenschap nog te keren, maar het kan wél een doorslaggevende rol spelen in de strijd om de wereldtitel bij de coureurs tussen Oscar Piastri en Lando Norris.
Verstappen zou in beide richtingen een bepalende rol kunnen spelen, afhankelijk van de posities van de twee McLaren-coureurs, waardoor het slot van het seizoen minder voorspelbaar wordt. Het is ook belangrijk om in gedachten te houden dat mechanische betrouwbaarheid een niet te onderschatten factor zal zijn. Zoals we bij Norris in Zandvoort zagen, kan dit cruciaal zijn voor beide rijders, zeker met het oog op het wisselen van motoronderdelen.
Ook interessant:
Kan Max Verstappen net als op Monza ook in Azerbeidzjan hoge ogen gooien? Dat is de grote vraag die speelt voorafgaand aan het raceweekend in Baku. Mike Hezemans, Ruud Dimmers en Joris Mosterdijk gaan daar als vanzelfsprekend op in, in een kakelverse Formule 1-podcast van RacingNews365!
Meest gelezen
In dit artikel
Praat mee!