Kimi Antonelli leek het in Q1 even helemaal kwijt te zijn, maar bij de start van Q2 was van de achterstand helemaal niets meer over. Uiteindelijk ging hij er zonder al te veel problemen met poleposition vandoor, met een voorsprong van drie tienden op Max Verstappen.
Toch kan hij in gesprek met Viaplay niet spreken van een perfecte ronde. "Nou, niet echt! Een perfect rondje zal er nooit komen, er is altijd wel iets op aan te merken. Maar dit was natuurlijk wel gewoon een goede ronde. Ik verbeterde echt aanzienlijk, met name in de tweede sector. Daar ben ik dus wel heel blij mee. Nu ga ik me richten op de race."
Hoewel de prestaties van Antonelli fantastisch zijn voor Mercedes, is het gat met teamgenoot George Russell zorgwekkend voor het team. Antonelli houdt zich daar zelf alleen niet zo mee bezig. "Ik richt me echt op mijn eigen prestaties."
"Dit weekend rijden we gewoon op een uitdagend circuit wat energiemanagement betreft en we hebben allebei een heel andere rijstijl, dus gebruiken we de batterij ook op een andere manier. Maar George start morgen vanaf P3, dus hij zit er zeker bij. Zijn race pace is tot nu toe erg goed, dus ik schrijf hem zeker nog niet af."
Dreiging vanaf P2?
Met de eerste startpositie heeft Antonelli uitstekende papieren in handen om een goede prestatie te leveren, maar de jonge Italiaan wil nog niet te vroeg juichen. Met Verstappen schuin achter hem op de tweede startrij belooft het een spannende strijd te gaan worden, al heeft Antonelli zijn plan van aanpak al klaar.
"Nou ja, hij zou Max niet zijn als hij het niet zou proberen! Ik houd daar zeker rekening mee. Hopelijk kom ik meteen goed weg en heb ik een goede start. Dan hoop ik ook op een goede exit in bocht 1, zodat ik er in bocht vijf goed voor kan zitten. Het zal zeker interessant worden, maar we gaan ons best doen!"
Meest gelezen
In dit artikel
Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!
+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda
We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.











Praat mee!