Gedurende de winter ontstond er wat controverse rond de nieuwe Formule 1-motor van Mercedes. In 2026 mag de compressieverhouding 16:1 bedragen, maar Mercedes zou een manier hebben gevonden om tijdens het rijden toch 18:1 te bereiken. Dit zonder daarbij de reglementen van de FIA te overtreden. Ook de naam van Red Bull deed de ronde, maar zij zouden zich in een ontwikkelingsfase bevinden.
Naar verluidt lokte het een reactie uit van Ferrari, Honda en Audi, omdat zij niet blij zouden zijn met de truc. Mattia Binotto reageert tegenover onder meer RacingNews365 op het onderwerp. Hij stelt dat de meeting van 22 januari meer gaat over metingen in de toekomst.
"Ik denk niet dat er duidelijkheid of een compromis zal komen", vertelt Binotto tegenover onder meer RacingNews365. "De bijeenkomst die gepland staat op 22 januari is vooral bedoeld om samen met de FIA verder te bespreken hoe we een methode kunnen verbeteren of ontwikkelen om de compressieverhouding onder operationele omstandigheden te meten."
Binotto legt het uit. "Wat we nu doen, gebeurt 'koud' en met gedemonteerde motoren, waardoor je pas aan het einde van het seizoen weet of je goed zat. We proberen dus gezamenlijk een methode te ontwikkelen waarmee je dit in real time kunt meten terwijl de auto rijdt."
"Mijn hoop is dan ook dat die vergadering niet zozeer duidelijkheid brengt over de regelgeving zelf, maar vooral leidt tot het vaststellen van een methodologie voor de toekomst", sluit Binotto af.
Download met één druk op de knop de F1-kalender voor 2026 naar de agenda van jouw telefoon of laptop en mis geen seconde van het nieuwe F1-seizoen!
Download F1-kalenderMeest gelezen
In dit artikel








Praat mee!