De kwalificatie voor de Grand Prix van Monaco was ontzettend spannend. Na de eerste runs bedroeg het verschil tussen Kimi Antonelli en Max Verstappen een duizendste, waarna zich een spectaculair schouwspel ontvouwde. Antonelli ging er uiteindelijk met poleposition vandoor door Verstappen met 43 duizendsten af te troeven.
Toch zorgt de tweede plaats van Verstappen voor veel tevredenheid bij teambaas Laurent Mekies. Hij wijst op de vooruitgang van het team en de knappe comeback van Isack Hadjar na zijn crash in de eerste training. Hadjar eindigde op de vijfde plaats.
"Het is een geweldig resultaat voor het team", vertelt Mekies tegenover Viaplay. "Dit is absoluut een gigantische stap voorwaarts. Als je bedenkt waar we twee of drie races geleden nog stonden... Om dan nu weer dit ritme te hebben, zo dicht bij poleposition te zitten en zo dicht op de ultieme snelheid te zitten, dat is top."
Mekies plaatst een kanttekening. "Of we echt blij zijn? We zullen nooit echt blij zijn als je pole op vier honderdsten mist, al helemaal niet in Monaco. Maar het is een enorm knappe prestatie van het team, van Max en van Isack. P2 en P5, dat maakt het gewoon een heel goede zaterdag."
Gevecht met Antonelli
Hoe keek Mekies naar het gevecht met Antonelli? "Het zat het hele weekend tot nu toe al heel dicht bij elkaar. Op vrijdag ging het op zich wel oké. We zagen toen al dat Kimi erg snel was. Vanochtend waren zij duidelijk een stuk sneller dan wij."
"Het team is echter onvermoeibaar blijven zoeken naar een betere balans voor Max en Isack. Uiteindelijk kwamen we binnen diezelfde paar honderdsten uit."
Wie schittert er in de straten van Monaco? Kan Max Verstappen weer een podiumplaats behalen en schitteren Charles Leclerc en Kimi Antonelli?
Unibet keert liefst 50 x jouw inzet uit bij een podiumplaats van Max, Kimi of Charles!
Voorwaarden van toepassing, alleen geldig voor spelers van 24 jaar en ouder. Wat kost gokken jou? Stop op tijd 18+.
Win 50x jouw inzetMeest gelezen
In dit artikel
Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!
+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda
We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.












Praat mee!