Het begin van 2026 deed misschien een beetje denken aan 2014. Mercedes schoot uit de startblokken en pakte alle GP-zeges tot Barcelona. Daar doorbrak Lewis Hamilton de hegemonie van zijn voormalige werkgever. Toch staat Mercedes nog ruim aan de leiding van beide kampioenschappen.
Voor volledige tevredenheid zorgt het echter niet. Technisch directeur James Allison laat weten dat er frustraties heersen bij het team, vooral door de vele verloren punten. Het klopt dat tegenover de snelheid van de auto heel wat uitvalbeurten staan voor Kimi Antonelli en George Russell. Een verrassend oordeel blijft het wel.
"Het klinkt misschien wat ondankbaar, maar ik ben niet zo tevreden als ik zou willen zijn", vertelt Allison in de Silver Arrows-podcast. "Als iemand ons deze positie voorafgaand aan het seizoen had aangeboden, had ik die meteen gepakt."
Meer punten scoren
Allison verwijst indirect naar de betrouwbaarheidsproblemen van Mercedes. "Maar gelet op hoe competitief de auto dit jaar is geweest, vind ik dat we meer punten hadden moeten scoren dan we nu hebben gedaan."
En dus is er werk aan de winkel voor de Zilverpijlen, vindt Allison. "Er heerst binnen het team dan ook wel een zekere mate van frustratie. Tegelijkertijd betekent het dat we uitkijken naar de tweede helft van het seizoen en de kans om een aantal van die gemiste kansen recht te zetten."
Meest gelezen
In dit artikel
Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!
+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda
We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.











Praat mee!