Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Red Bull Racing

'Red Bull negatief verrast door opzienbarende FIA-conclusie'

De nog niet gepubliceerde uitkomsten van het ADUO-programma houdt de gemoederen bezig binnen de Formule 1, al zei Lewis Hamilton dat Red Bull de krachtigste motor heeft. De Oostenrijkse renstal zou namelijk zeer ontevreden zijn met de conclusie dat het de beste verbrandingsmotor zou hebben.

Verstappen Q Monaco
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © Red Bull Content Pool

Er is officieel nog niks naar buiten gekomen over de resultaten van het ADUO-programma (Additional Development and Upgrade Opportunities) voor motoren, maar het houdt de gemoederen aardig bezig binnen de Formule 1. Allereerst zou de FIA na de GP's van Canada en Monaco de resultaten naar buiten brengen, maar dat is tot op heden nog niet gebeurd.

Lewis Hamilton dropte vervolgens na de race in Monaco een bommetje door het volgende te zeggen. "Volgens mij kwam gisteren of vandaag het nieuws naar buiten dat Red Bull de krachtigste motor heeft, Mercedes tweede staat en dat wij daarachter zitten. We hebben nu dus tokens om te proberen te ontwikkelen en het gat te dichten, maar dat is echt een project van acht tot tien maanden", zei hij tegenover Sky Sports F1.

Daarbij gaat het over de verbrandingsmotor. Red Bull zou naar verluidt inderdaad de beste verbrandingsmotor hebben, met Mercedes, Ferrari, Audi en Honda daarachter. Het zorgt ervoor dat Mercedes als motorleverancier één token krijgt in zowel 2026 als 2027, terwijl de drie andere fabrikanten in beide jaren twee tokens krijgen. Red Bull zou dus geen extra ontwikkelingsmogelijkheden krijgen.

De Telegraaf meldt nu dat bronnen aan de krant laten weten dat 'Red Bull zeer ontevreden is over de ADUO-uitkomsten van de FIA'. Bovendien hoopt de Oostenrijkse renstal snel op meer duidelijkheid vanuit de FIA als het gaat om de bevindingen. Er zou echter ook 'gepaste trots' zijn binnen het team, omdat het dus de beste verbrandingsmotor zou hebben. Dat is op zijn minst knap te noemen, omdat Red Bull een nieuwe motorleverancier is.

Het is echter nog steeds wachten op de definitieve bevestiging vanuit de FIA om daadwerkelijk te weten of Red Bull de beste motor heeft. Alle signalen lijken daar echter wel op te wijzen.

Ook interessant:

Voor Max Verstappen draaide de Grand Prix van Monaco uit op een grote teleurstelling. Joris Mosterdijk, Tim Coronel en Ruud Dimmers blikken terug in een gloednieuwe aflevering van de RacingNews365 Formule 1-podcast!

Liever de podcast in videovorm bekijken? Tuurlijk! Dat kan hier!

Praat mee!

Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!

+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda

We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.

F1-kalender 2026
Race Datum
hun GP Hongarije 26 jul 2026
nld GP Nederland 23 aug 2026
ita GP Italië 6 sep 2026
esp GP Spanje 13 sep 2026
aze GP Azerbeidzjan 26 sep 2026
sgp GP Singapore 11 okt 2026
Volledige kalender
x
Breaking Officieel: Red Bull kondigt opvolger Helmut Marko aan