Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Max Verstappen

Verstappen doet niet mee aan polonaise rond Red Bull

De overwinning van Max Verstappen in Italië zorgt voor het nodige optimisme rondom de winstkansen van Red Bull de komende races. De viervoudig wereldkampioen benadrukt echter dat de RB21 niet op elk circuit even sterk zal zijn en dat het team nog steeds uitdagingen moet overwinnen.

Verstappen Norris Monza
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © Red Bull Content Pool

Max Verstappen gaf zondag in Monza het perfecte antwoord op alle twijfels over zijn en Red Bulls vorm. Na een droogteperiode van acht races zonder overwinning domineerde de Nederlander de Grand Prix van Italië op overtuigende wijze. Met meer dan negentien seconden voorsprong op Lando Norris toonde Verstappen dat hij en zijn RB21 het tij kunnen keren, al blijft de viervoudig wereldkampioen realistisch over de uitdagingen die nog voor de deur staan.

De Nederlander verwacht namelijk niet dat de RB21 vanaf nu op ieder circuit mee kan doen om de overwinning. "Ik denk dat het nog steeds een beetje afhankelijk is van het circuit", stelt hij tegenover diverse media, waaronder RacingNews365. "Hier rijd je met weinig downforce, en het lijkt er altijd op dat onze auto iets competitiever is bij lage tot middelhoge downforce."

Verstappen brengt hiermee wat nuance aan rondom de plotselinge positiviteit die rond het team is ontstaan na de goede prestatie in Italië. "Het is dus niet zo dat we ineens helemaal terug zijn, of dat we elk weekend kunnen vechten om de overwinning", benadrukt hij.

Wat wel hoopvol is, is Red Bulls toegenomen begrip van hun problemen. "Het positieve is wel dat we nu beter lijken te begrijpen wat we met de auto moeten doen om competitiever te zijn", aldus Verstappen. "Hopelijk kunnen we dat meenemen naar de komende races, al zullen sommige circuits beter bij ons passen dan andere."

De eerstvolgende Grand Prix vindt plaats in de straten van Bakoe, een circuit dat krappe, langzame 90-gradenbochten combineert met het langste rechte stuk van de kalender. De vraag is of de RB21 dusdanig goed gaat zijn dat Verstappen kan strijden voor zijn tweede Grand Prix-zege op rij en zijn vierde van het seizoen.

Ook interessant:

Max Verstappen pakte een prachtige overwinning in Italië. Maar wat waren de bepalende factoren voor het onverwachte succes? Joris Mosterdijk, Ruud Dimmers en Mike Hezemans bespreken het in een kakelverse Formule 1-podcast van RacingNews365!

Praat mee!

x
Nordschleife Rosberg verbijsterd door GT3-avontuur Verstappen: "De hele wereld gaat kijken!"