Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Max Verstappen

Verstappen heeft geen spelletjes nodig in strijd met McLaren: "Dan ben je toch al nerveuzer"

Max Verstappen is momenteel de gevierde man in de Formule 1. De Nederlander is bezig aan een ongelooflijke comeback, en de wereldtitel, die mijlenver buiten bereik leek, is plots weer een realistisch scenario. Als viervoudig kampioen weet Verstappen precies wat er nodig is om deze titel binnen te slepen.

Verstappen Mexico FP2
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © Red Bull Content Pool

Max Verstappen had de handdoek eigenlijk allang geworpen. De McLaren was in 2025 in de meeste races oppermachtig, en Verstappen kende een zeer lastige periode voor de zomerstop. Hierdoor groeide zijn achterstand tot liefst 104 punten.

Bij Red Bull rommelde het ondertussen flink. De machtsstrijd binnen het team zorgde voor gespannen verhoudingen en uiteindelijk belandde de kop van Christian Horner op het hakblok. Mede door de aanstelling van Laurent Mekies als teambaas én een geslaagde upgrade lijkt het seizoen te kantelen. Verstappen is on fire sinds de zomerstop en wist de achterstand te verkleinen tot 40 punten.

Lando Norris en Oscar Piastri vrezen de Nederlander ondertussen, iets waar Verstappen dankbaar gebruik van maakt. Gaat de titelstrijd dit jaar weer 'ontsporen', net als in 2021? Destijds was Verstappen verwikkeld in een titanenstrijd met Lewis Hamilton, waarbij de teams van Red Bull en Mercedes de grenzen opzochten binnen én buiten de baan.

Verstappen zelf hield er wel psychologische spelletjes op na om Hamilton nerveus te maken. In gesprek met De Telegraaf gaat hij in op de nieuwe titelstrijd met Norris en Piastri. Zijn de spelletjes nu nog nodig? En worden beide coureurs nerveus als ze de RB21 in hun spiegels zien opduiken?

"Dat vind ik moeilijk te zeggen. Toen (in 2021, red.) was het een beetje een spelletje dat ik speelde. Nu heb ik dat niet nodig. Toen had ik nog nooit een titel gewonnen, nu heb ik er een paar achter mijn naam en zij niet. Je wordt in deze fase van het seizoen standaard nerveuzer als je nog geen titels hebt gewonnen."

Verstappen, op jonge leeftijd klaargestoomd door vader Jos, is mentaal ijzersterk. Hij weet wat er nodig is om titels binnen te slepen.

"Proberen altijd te maximaliseren, geen grote fouten maken en altijd kijken wat beter kan. En je moet mentaal ijzersterk zijn. Het is te makkelijk om te zeggen: 'hij is een agressieve coureur'. Want ik denk dat heel veel rijders agressief kunnen zijn. Maar je moet ook bepaalde slimmigheden hebben en races en momenten kunnen lezen."

Kostbare fout Verstappen?

Verstappen is ook in 2025 bezig aan een uitstekend seizoen, waarin hij met regelmaat boven zijn materiaal uitstijgt. Het enige smetje is de botsing met George Russell tijdens de Spaanse GP, waarbij de Nederlander uit frustratie instuurde op de Mercedes-coureur.

Aanleiding hiervoor was dat Verstappen van het team te horen kreeg dat hij Russell voorbij moest laten, nadat de Brit hem op onreglementaire wijze had geprobeerd in te halen.

Spijt heeft Verstappen niet: "Dat is het leven. Je leert van alles, of het nu goed of slecht is. Als je mij nu vraagt of ik tijdens mijn hele carrière iets anders zou hebben gedaan, is het antwoord 'nee'. Dat moment in Barcelona was zeker niet goed, maar daar kan ik nu niks meer aan doen."

"Misschien is het wel goed dat het gebeurde. Je moet niet vergeten waarom het gebeurde", refereert Verstappen aan de foute teamcall.

De Spaanse GP was een race waarin van alles misging voor Red Bull. Zo zette het team Verstappen in de slotfase op de harde band na een safetycar-periode. Daarmee was hij een sitting duck voor de concurrenten op zachter rubber en kwam hij in aanvaring met Charles Leclerc en later met Russell. Voor het laatste incident kreeg hij een tijdstraf die hem terugwierp naar de tiende positie.

Pakt Max Verstappen een podium tijdens de GP van Mexico? Dan pak je bij Unibet liefst 50 keer jouw inzet!

Voorwaarden van toepassing, alleen geldig voor spelers van 24 jaar en ouder. Wat kost gokken jou? Stop op tijd 18+.

Claim jouw bonus!

Praat mee!

x
GP Mexico Verstappen slaat alarm over 'slechte' Red Bull: "We waren nergens!"