De F1-concurrentie van Mercedes zal toch met gefronste wenkbrauwen de ontwikkelingen in Barcelona volgen. Natuurlijk, over snelheid valt nog bijzonder weinig te zeggen, maar de test achter gesloten deuren was juist ingepland uit angst voor problemen met de nieuwe krachtbronnen. Voorlopig lijkt dat mee te vallen, zeker als het over Mercedes gaat.
De Zilverpijlen zijn namelijk als een kanonskogel van start gegaan in 2026. Kilometers maken was het devies en Mercedes is op dat vlak al met vlag en wimpel geslaagd. Neem de woensdag, toen George Russell en Kimi Antonelli samen maar liefst 183 rondjes noteerden. En dat met een geheel nieuwe auto en krachtbron én terwijl Mercedes nog een dag kon inzetten. Er was geen vuiltje aan de lucht.
Ook McLaren en Alpine, waar Mercedes motoren aan levert, werkten zonder problemen hun programma af op de dagen dat ze in actie kwamen. Wereldkampioen Lando Norris liet zich bijvoorbeeld al positief uit over de auto, die volgens hem precies werkte zoals McLaren had gehoopt. Enerzijds doelt Norris natuurlijk op de systemen van de auto, maar ook de Mercedes-motor maakt het mogelijk om veel rondjes te rijden.
Tussen de regels door
Tussen de regels door lees je dat het bijzonder voorspoedig gaat bij het fabrieksteam. Technisch kopstuk Andrew Shovlin stelde namelijk dat Mercedes zich donderdag op setup-werk kon richten. Hij zei het volgende na het beulswerk van Russell en Antonelli: "De coureurs zullen pas echt tevreden zijn zodra we onze performance kunnen vergelijken met die van de concurrentie. Dat zal op zijn vroegst in Bahrein mogelijk zijn."
"We hebben nog één testdag te gaan, waarop we meer aandacht aan de afstelling zullen besteden dan tot nu toe. Dat zal ons nuttige informatie opleveren die we kunnen analyseren voordat we naar Bahrein vertrekken. Als die laatste dag net zo goed gaat als de eerste twee, dan zijn we tevreden over hoe deze shakedown in Barcelona is verlopen."
Mercedes kan zich dus nu al op de setup focussen en ging ook naar wat kwalificatiesimulaties kijken, terwijl andere teams nog veel moeite hebben met de nieuwe bolides. Aston Martin begint pas op donderdag met de nieuwe Honda-motor, Mercedes-klantenteam Williams is zelfs helemaal afwezig en Audi kende veel problemen. Zij waren in 2025 natuurlijk niet de topteams in de sport, maar het geeft aan dat de 2026-reglementen uitdagingen met zich meebrengen.
De Zilverpijlen staan er voorlopig dus bijzonder goed voor, en daar zal de concurrentie goed naar kijken. Ja, ook Red Bull en Ferrari hebben het qua kilometers prima voor elkaar, maar Mercedes spande tot nu toe de kroon. Probleemloos doorstomen en hier en daar al wat snelheid laten zien, is het een voorteken voor komend seizoen?
Download met één druk op de knop de F1-kalender voor 2026 naar de agenda van jouw telefoon of laptop en mis geen seconde van het nieuwe F1-seizoen!
Download F1-kalenderMeest gelezen









Praat mee!