Het begint te rommelen bij Red Bull, dat is wel duidelijk. In Silverstone liepen de frustraties flink op, om meerdere redenen. Max Verstappen vroeg om een motorwissel na de kwalificatie, maar kreeg geen gehoor. En in de race was hij ondanks een gebrek aan vermogen knap op weg naar een podiumplaats, totdat de achtervleugel voor het tweede weekend op rij niet goed sloot. Verstappen vloog van de baan en scoorde geen punten.
Achter de schermen zijn er richting de GP van België ongetwijfeld goede gesprekken gevoerd, maar feit blijft dat Verstappen en Red Bull nog altijd tegen een achterstand aankijken ten opzichte van Mercedes en Ferrari. De update in Oostenrijk gaf hoop, zeker omdat Verstappen tweede werd, maar op hogesnelheidscircuits blijken de zilveren en rode auto's nog iets te snel.
Verstappen wilde zelf niet te veel conclusies aan de stap van Red Bull hangen. Hij wees erop dat alle teams in deze fase veel vooruitgang boeken met updates, aangezien de reglementen zo nieuw zijn. Ferrari nam inderdaad weer wat verfijningen mee naar Silverstone en stond er relatief beter bij, zeker als je het vergelijkt met Red Bull. Overigens was de racepace van Verstappen echt zo slecht nog niet.
Het dilemma van Red Bull
Langzaam doemt er echter wel een nieuw dilemma op voor Red Bull, dat zich recentelijk uitsprak over de budget cap. Zeker technisch directeur Pierre Waché temperde de verwachtingen rond een nieuwe opmars van het team uit Milton Keynes. De prijzen van onderdelen zijn dit jaar flink gestegen, en de vele (onfortuinlijke) crashes van Verstappen en Isack Hadjar hebben ongetwijfeld ook niet geholpen om de kosten binnen de perken te houden. Bovendien heeft Red Bull al serieuze upgradepakketten meegenomen naar Miami en Oostenrijk.
En dus moet Red Bull rond de zomerstop keuzes gaan maken welke updates ze wel of niet doorvoeren. De auto van volgend jaar gaat binnenkort het productieproces in, wat het plaatje complexer maakt. Bovendien hoeft Red Bull niet op motorupgrades te rekenen na het oordeel van de FIA. De volledige vooruitgang moet voortvloeien uit het concept van de auto voor volgend jaar.
Het dilemma komt echter voort uit de bewijsdrang van Red Bull. Verstappen heeft nog altijd geen toezeggingen gedaan over zijn toekomst bij het team, ondanks een doorlopend contract. Het is Red Bull er veel aan gelegen om ergens een positieve wending aan het seizoen te geven. Natuurlijk wordt Verstappen geen wereldkampioen, maar het pad naar nieuwe successen moet wel zichtbaar worden in de praktijk. Des te sneller dat gebeurt, des te sneller Verstappen ook zijn ja-woord zal geven.
Red Bull moet dus kritisch gaan kijken naar wat ze nog kunnen doen om de RB22 beter te maken. Natuurlijk wordt het ontwikkelingsproces nu niet plotseling stopgezet, maar er komt een moment dat de focus volledig op 2027 gaat. Als dat gebeurt met een aantal positieve resultaten in de tas, zal er direct hoop ontstaan.
Meest gelezen
In dit artikel
Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!
+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda
We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.











Praat mee!