Red Bull en hogesnelheidscircuits, het is dit jaar nog zeker geen gelukkige combinatie. Tijdens de Grand Prix van Japan, eind maart, werd al duidelijk dat Max Verstappen en Isack Hadjar veel terrein moesten toegeven op de concurrentie. Daarna wist Red Bull het middenveld in ieder geval te ontstijgen, maar in Barcelona en Groot-Brittannië werd weer duidelijk dat de Oostenrijkse renstal met serieuze uitdagingen kampt op hogesnelheidscircuits.
De updates die het team uit Milton Keynes de afgelopen periode heeft geïntroduceerd, zullen ongetwijfeld voor verbeteringen hebben gezorgd, maar Verstappen kan nog niet vechten met de Mercedessen en Ferrari's op dit soort circuits. Het lijkt samen met McLaren genoegen te moeten nemen met een positie achter de Zilverpijlen en de Scuderia.
Dat Verstappen in Barcelona als vierde eindigde, mede dankzij problemen bij Kimi Antonelli en Charles Leclerc, en op Silverstone vanaf P3 uitviel na een crash, laat zien dat Red Bull kan profiteren wanneer de concurrentie fouten maakt. Op pure snelheid zijn de verschillen echter nog steeds groot.
Teambaas Laurent Mekies wees na de race op Silverstone naar problemen op circuits 'waar het energiemanagement een grote rol speelt en de auto sneller door de beschikbare energie heen raakt'. De Fransman voegde daar het volgende aan toe tegenover onder meer RacingNews365: "Daar lijken wij meer moeite te hebben. Op dat soort circuits komen onze beperkingen duidelijker naar voren."
"Ik vrees dat Spa ook in die categorie valt. Maar dat betekent niet dat we de handdoek in de ring gooien of de focus verleggen. Integendeel: we moeten juist op dit vlak verbeteren. Uiteindelijk draait het erom dat we ons op alle fronten blijven ontwikkelen. Dat is waar we iedere dag aan werken."
Achtervleugel
Toch gaat Mekies ervan uit dat het in België iets beter moet gaan. "We moeten dit weekend gebruiken om op dit type circuits weer een kleine stap vooruit te zetten. Ik hoop dat we in Spa al verbetering kunnen laten zien. Ik heb er vertrouwen in dat het team snel leert. Dit is tenslotte nog altijd het eerste jaar met de Red Bull Powertrains-krachtbron en we leren nog steeds hoe we op circuits waar energiemanagement een grote rol speelt het maximale eruit kunnen halen."
"Mogelijk spelen er ook hardwarebeperkingen mee, maar ik weet ook hoe goed dit team is in het snel vinden van oplossingen. Daarom hoop ik dat we er in Spa iets beter voor staan. Je hebt gelijk dat de karakteristieken van dat circuit veel overeenkomsten vertonen met Silverstone. Daarna verwacht ik dat Boedapest weer een heel ander beeld zal geven", aldus de Fransman.
Daar bovenop komen de problemen met de achtervleugel. Tijdens de kwalificatie in Oostenrijk en in de race op Silverstone sloot de vleugel niet goed, waardoor Verstappen op hoge snelheid crashte op het moment dat er van Straight Mode naar Corner Mode werd geswitcht. De Nederlander had niet genoeg downforce, waardoor hij de controle over zijn bolide verloor. Mekies sloot daarbij niet uit dat de vleugel misschien wel van de auto wordt gehaald.
Dat zal ongetwijfeld performance schelen, al heeft Red Bull natuurlijk liever dat een auto aan de finish komt. Op Spa kan het echter wel een pijnlijke situatie opleveren, zeker met maar liefst vijf Straight Mode Zones, waarbij de voor- en achtervleugel plat mag worden gelegd. Daardoor zou Red Bull op een nog grotere achterstand kunnen komen te staan.
Wellicht weet Red Bull te verrassen en het is te hopen voor de Oostenrijkse renstal dat het inderdaad wat beter gaat dan in Groot-Brittannië, Antwoorden zullen op Spa moeten volgen. Feit is wel dat er nog flink wat werk moet worden verzet om op hogesnelheidscircuits een serieuze uitdaging te vormen.
Meest gelezen
In dit artikel
Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!
+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda
We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.











Praat mee!