Op een half natte baan ging de eerste vrije training voor de Grand Prix van Mexico van start. Diverse coureurs zochten op de intermediates het asfalt op, voor de eerste verkennende rondes. Regenval bleef uit, waardoor de baan snel volledig drooggereden was.
Max Verstappen nam in de eerste helft van de training het voortouw door op de zachte band de snelste tijd te noteren, voor zijn rivalen van Mercedes en Ferrari. Het was echter Charles Leclerc die op de medium band de tijd van de Red Bull-coureur verbeterde.
Op de gladde baan gingen diverse coureurs in de fout, maar allen konden na een kort uitstapje hun weg vervolgen. Dit gold echter niet voor Lance Stroll die in de bandenstapels eindigde in de laatste bocht. Na een korte onderbreking werd de sessie met nog ruim 20 minuten te gaan hervat.
Ondertussen was het Alexander Albon die op een nieuwe set van de rode band naar de snelste tijd was gegaan en de eerste 1.17 van het weekend klokte. Op dat moment was hij een tiende sneller dan Valtteri Bottas in de Mercedes, die eveneens op het rode rubber zijn tijd noteerde.
Lewis Hamilton wist de snelste tijd ruim te verbeteren, eveneens op de zachte band, en was een tiende sneller dan Charles Leclerc en Verstappen. De Ferrari-coureur klokte zijn tijd echter op de medium band, Verstappen op de zachte band.
In de slotfase van de training was het dringen in de laatste sector, waar diverse coureurs elkaar in de weg reden voordat ze aan hun snelle ronde begonnen. Dit tot ongenoegen van diverse coureurs, die hun snelle ronde hierdoor in rook op zagen gaan. De onderlinge verschillen tussen de topteams waren tijdens de eerste vrije training klein, met de top drie binnen twee tienden van een seconde.
Vanavond volgt om 21:00 uur Nederlandse tijd de tweede vrije training.
Voorspel en win
Wie wint de Grand Prix van Mexico 2019?
Speel mee en win een race-arrangement op Zandvoort t.w.v. € 325, aangeboden door viaBOVAG.nl
Speel meeBij een overwinning van Ajax op Sparta, pak je bij Unibet maar liefst 50x je inzet.
Voorwaarden van toepassing, alleen geldig voor spelers van 24 jaar en ouder. Wat kost gokken jou? Stop op tijd. 18+
Win 50x je inzetMeest gelezen
In dit artikel
Formule 1 GP Mexico 2019 RN365 Nieuwsdossier
Praat mee!